darba vietas vasaras mēneši
Darba vietu skaits vasaras mēnešos

Sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) Bauskas novada pašvaldība īsteno pasākumu „Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”, kā arī no pašvaldības budžeta līdzekļiem tiks finansēta 13 un 14 gadus vecu skolēnu nodarbinātība, kopā piedāvājot 129 darba vietas trīs vasaras mēnešos.

32 darba vietas paredzētas 13-14 gadīgajiem skolēniem, bet 97 darba vietas skolēniem no 15 līdz 20 gadiem. Abās vecuma grupās pieteikties uz Bauskas novada pašvaldības darba vietām varēja no 29. aprīļa līdz 5. maijam, aizpildot pieteikuma anketu elektroniski. Uz 129 darba vietām pieteicās kopumā 530 jaunieši vecumā no 13 līdz 20 gadiem, tajā skaitā 193 skolēni jaunākajā vecuma grupā un 337 skolēni otrā vecuma grupā.

Izvērtējot saņemto pieteikumu skaitu 2023. gadā teritoriju ietvaros, papildu piecas vakances tika izveidotas Bauskas apvienības teritorijā.

Darba vietu skaits skolēnu nodarbinātība 2024

Bauskas apvienības teritorijā pavisam kopā uz 45 vakancēm reģistrējušies 267 jaunieši, no kuriem:

175 jaunieši vecuma grupā 15-20 gadi (konkurss uz darba vietu - vidēji 7 jaunieši);

92 jaunieši vecuma grupā 13-14 gadi (konkurss uz darba vietu - 11 jaunieši).

Iecavas apvienības teritorijā pavisam kopā uz 38 vakancēm reģistrējušies 111 jaunieši:

66 jaunieši vecuma grupā 15-20 gadi (konkurss uz vakanci - vidēji 2 jaunieši);

45 jaunieši vecuma grupā 13-14 gadi (konkurss uz vakanci - vidēji 3 jaunieši).

Rundāles apvienības teritorijā kopā uz 8 vakancēm reģistrējušies 27 jaunieši:

15 jaunieši vecuma grupā 15-20 gadi (konkurss uz vakanci - 2 jaunieši);

12 jaunieši vecuma grupā 13-14 gadi (konkurss uz vakanci - 12 jaunieši)

Vecumnieku apvienības teritorijā kopā uz 38 vakancēm reģistrējušies 125 jaunieši:

81 jaunietis vecuma grupā 15-20 gadi (konkurss uz vakanci - vidēji 3 jaunieši);

44 jaunieši vecuma grupā 13-14 gadi (konkurss uz vakanci - 5,5 jaunieši).

Skolēnu nodarbinātības mērķis ir piedāvāt jauniešiem iespēju gūt pirmo darba pieredzi, sniegt viņiem izpratni par profesijām un nepieciešamo zināšanu līmeni tajās, darba saturu un pienākumiem, radīt interesi par Bauskas novadā esošajām iestādēm un karjeras iespējām. Organizējot nodarbinātības pasākumus, skolēniem tiek dota iespēja lietderīgi pavadīt vasaras brīvdienas un iesaistīties algotā pagaidu darbā, saņemot par to atalgojumu.

Pieteikumi pa vecuma grupām

Līga Briģe