projekts

Deputāti pieņēma lēmumu piedalīties kā sadarbības partnerim projektā “Viedās pašvaldības attīstība Aizkraukles, Bauskas un Jelgavas novadā, ieviešot viedus risinājumus pašvaldību ēkās pašvaldības autonomo funkciju nodrošināšanā”.

Viedais risinājums šo noteikumu izpratnē ir inovatīvs risinājums vai tehnoloģija jeb procesa, pakalpojuma vai produkta inovācija, kas uzlabo pašvaldības sniegto pakalpojumu efektivitāti un par kuru ir saņemts Latvijas Zinātnes padomes zinātniskās ekspertīzes atzinums, ka projektā paredzētais risinājums ir vērtējams kā Latvijas mēroga inovācija.

Projektā plānota siltummezglu modernizēšana un telpu temperatūras regulēšanas iekārtu uzstādīšana, kas saistīta ar viedā risinājuma ieviešanu pašvaldības ēkās, kā arī mākslīgā intelekta integrēšanu.

Bauskas novadā plānota siltummezglu modernizēšana un telpu temperatūras regulēšanas iekārtu uzstādīšana šādās pašvaldības ēkās:  pirmsskolas izglītības iestādēs “Mārpuķīte”, “Dartija”, “Zīlīte” filiālē, “Pasaulīte” filiālē, kā arī izglītības iestādēs “Iecavas pamatskola”, “Iecavas pamatskola” internātā, Saulaines sociālajā centrā.

Projekta ilgums ir 41 mēnesis, plānotais uzsākšanas laiks provizoriski 2025. gada pirmais ceturksnis.

Projekta kopējās plānotās izmaksas Bauskas novada pašvaldībai kā sadarbības partnerim kopā veido 230 000 EUR, tajā skaitā, ERAF finansējums 200 000 EUR jeb 85 % un pašvaldības līdzfinansējums 30 000 EUR jeb 15 %.