Pašvaldība Simbolika
Ģerboņi

Bauskas novada domes deputāti 2024. gada 29. augusta domes sēdē apstiprināja Bauskas novada Svitenes pagasta ģerboni un Viesturu pagasta ģerboni iesniegšanai Kultūras ministrijā un Valsts heraldikas komisijā. Ģerboņi tiks reģistrēti valsts Ģerboņu reģistrā.

Svitenes pagasta ģerbonī attēlots dižskābarža rieksts purpura laukā, Viesturu pagasta ģerbonī – purpura laukā lielā čakste.

Bauskas novada teritoriju veido 20 teritorijas vienības – 18 pagasti un divas pilsētas. Ģerboņi, kas veido vietas identitāti, ir apstiprināti Bauskas un Iecavas pilsētai, kā arī 16 pagastiem. Saskaņā ar Bauskas novada domes 2023. gada 30. novembra lēmumu „Par Bauskas novada Svitenes un Viesturu pagasta ģerboņu izstrādi” tika uzsākta ģerboņu izstrāde. Ģerboņu izstrādi veica mākslinieks Juris Ivanovs, kā arī ar Bauskas novada pašvaldības rīkojumu bija izveidotas darba grupas. Ģerboņu izstrāde īstenota ciešā sadarbībā ar darba grupu, Svitenes pagasta iedzīvotāju konsultatīvo padomi. Izstrādātie ģerboņa dizaini prezentēti Valsts heraldikas komisijā.

Vairāk par ģerboņu izstrādi lasiet ŠEIT.