Jauniešu darbs

Atsaucoties uz ielūgumu, Bauskas novada pašvaldības delegācija laika posmā no 13. oktobra līdz 15. oktobrim piedalījās starptautiskās sadraudzības pilsētas Hašuri svētkos Gruzijā. Bausku un Hašuri vieno vairāk nekā 10 gadus ilga un stipra draudzība.

Vizītē piedalījās Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks, deputāts Raitis Ābelnieks, Ētikas komisijas  priekšsēdētāja Līga Jankova un Uzņēmējdarbības un mārketinga departamenta vadītāja Laura Ārente. Hašuri apmeklēja arī Radvilišķu rajona pašvaldības (Lietuva), Obukivas pašvaldības (Ukraina) pārstāvji.

Pieņemšana

Vizītes laikā delegācijas piedalījās plašā pasākumu programmā.  13. oktobrī Hašuri Mūzikas skolas jauniešu telpā tika atklāta jauno mākslinieku izstāde. Izstādē prezentētos darbus veidojuši pilsētas radošās attīstības centra jaunieši, biedrības “Jaunieši Hašuri attīstībai” pārstāvji. Darbi bija veltīti gan Gruzijas, gan sadraudzības valstu nacionālajām tēmām. Pasākumā muzikālus priekšnesumus sniedza mūzikas skolas pedagogi un audzēkņi. Izstādes atklāšanas noslēgumā katra starptautiskā delegācija saņēma piemiņas dāvanu – jauniešu radošos darbus.

Jauniešu māja

Delegāciju pārstāvji apmeklēja Dimitri Kipiani muzeju, iepazīstot tā ekspozīciju, dokumentālos un foto materiālus, kā arī piedalījās Tīnas Tskhadadzes izstādes atklāšanā. Izstādē bija apskatāmas japāņu mangas stilā veidotas grafikas ilustrācijas gruzīnu literatūras šedevram Važas-Pšavela dzejolim "Viesis-saimnieks". Izstādi atklāja Hašuri pilsētas domes Sociālo lietu komitejas priekšsēdētāja Tatija Brolidze un procesuālo jautājumu un ētikas komisijas priekšsēdētāja Maka Mahlidze.

Kipiani muzejs

14. oktobrī Bauskas delegācijas pārstāvji piedalījās Hašuri pašvaldības mēra Tengiza Čitiašvili oficiālajā pieņemšanā. Aivars Mačeks savā uzrunā klātesošajiem Hašūri pašvaldības un starptautisko delegāciju pārstāvjiem pateicās par viesmīlīgo uzņemšanu pilsētā. A. Mačeks uzsvēra, ka kopīga pieredzes apmaiņa stiprina abas pašvaldības, paplašina sadarbību un rosina kopīgas aktivitātes gan kultūras, gan izglītības jomās. Vizītes ietvaros tika pārrunātas sadarbības iespējas gan starp izglītības iestādēm, gan jaunatnes organizācijām un sporta jomā. Aktualizēts tika jautājums arī par kultūras apmaiņas programmām.

Starptautisko delegāciju pārstāvji bija aicināti piedalīties Hašuri sporta skolas organizētā meiteņu futbola finālturnīra apbalvošanas ceremonijā. Turnīra uzvarētājiem apbalvojumus pasniedza katras sadraudzības pašvaldības delegāciju pārstāvji.

Futbola apbalvošana

Vizītes laikā tika atklāts Hašuri pilsētas tūrisma informācijas centrs, kur tika nodoti arī Bauskas novada tūrisma informācijas bukleti un brošūras.

Hašuri pilsētas svētku koncertprogramma tika uzsākta ar svinīgu gājienu, kur atskanēja visu dalībvalstu himnas. Svētkos bija iespēja iepazīt gruzīnu tautas dejas tradīcijas, apskatīt amatnieku un vietējo uzņēmēju produktu piedāvājumu. Koncertprogrammas ietvaros iedzīvotājiem par īpašiem nopelniem tika piešķirti goda pilsoņu nosaukumi, kā arī apbalvoti veiksmīgākie sportisti, viņu treneri, skolotāji un izglītības iestāžu audzēkņi, kuri sekmīgi startējuši valsts mēroga izglītības pārbaudījumos.

Svētku atklāšana

Svētku koncertprogrammu noslēdza valsts akadēmiskais deju un dziesmu ansamblis "Nartebi" un grupa "Goofy Land" ar krāšņu nacionālo dziesmu un deju programmu.

Hašuri pašvaldības foto