Ceļu uzturēšana Salātu iela
Salātu

Bauskas novada pašvaldība 2024. gada 5. martā izsludināja atklātu konkursu Nr. BNP 2024/21 “Ielu būvniecības darbi Bauskā, Bauskas novadā” ar divām daļām, no tām 2. daļa: “Salātu ielas posma no Zaļās ielas līdz Dārza ielai pārbūve, Bauskā, Bauskas novadā”.

Pēc iesniegto piedāvājumu noteiktā termiņa, tika saņemti divi piedāvājumi no diviem pretendentiem: SIA Ceļu būves firma "Binders" par  1 687 543. 98 eiro bez PVN un SIA "DSM" par 1 937 752. 33 eiro bez PVN.

Izvērtējot pretendentus, par konkursa uzvarētāju tika noteikts SIA Ceļu būves firma "Binders".

2024. gada 30. maija Bauskas novada domes sēdē tika apstiprināts Bauskas novada domes lēmums Nr. 202 (prot. Nr. 5, 24.p.) “Par investīciju projekta “Salātu ielas posma no Zaļās ielas līdz Dārza ielai pārbūve, Bauskā, Bauskas novadā” pieteikuma iesniegšanu un aizņēmumu projekta īstenošanai”.

2024. gada 31. maijā Bauskas novada pašvaldības pārstāvji tikās ar SIA Ceļu būves firma "Binders" pārstāvi. Tika apsekots objekts, izrunātas dažādas nianses un apskatītās potenciālā atbērtnes vietas.

Bauskas novada pašvaldība 2024. gada 3. jūnijā Satiksmes ministrijai nosūtīja vēstuli par investīciju projekta “Salātu ielas posma no Zaļās ielas līdz Dārza ielai pārbūve un būvuzraudzība” pieteikumu, savukārt 5. jūnijā Bauskas novada pašvaldība iesniedza aizņēmuma pieteikums Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomē.

2024. gada 18. jūnijā tika saņemts Satiksmes ministrijas lēmums Nr. 04.1-02/2267 par “Par investīciju projektu atbalstīšanu”, savukārt 19. jūnijā tika saņemts arī Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes pozitīvs atzinums un Bauskas novada pašvaldībai izsniegta atļauja aizņēmuma saņemšanai.

2024. gada 26. jūnijā Bauskas novada pašvaldība noslēdza līgumu par aizdevumu ar Valsts kasi un tajā pašā dienā arī nosūtīja no savas puses parakstītu līgumu SIA Ceļu būves firma "Binders".

Laika posmā no 2024. gada 26. jūnija līdz 2024. gada 20. augustam Bauskas novada pašvaldība vairākkārtīgi centās sazināties ar SIA Ceļu būves firma "Binders", lai noskaidrotu, kad tiks parakstīts līgums.

2024. gada 20. augustā Bauskas novada pašvaldība saņēma vēstuli no SIA Ceļu būves firma "Binders" ar informāciju, ka uzņēmums nesaredz iespēju izpildīt darbus iepirkuma līgumā noteiktajā termiņā un pieņem lēmumu atteikties no līguma noslēgšanas.

2024. gada 21. augustā Bauskas novada pašvaldība nosūtīja vēstuli SIA Ceļu būves firma "Binders" ar informāciju par to, ja līgums netiks parakstīts līdz 2024. gada 23. augusta plkst. 12.00, Bauskas novada pašvaldība izmantos SIA Ceļu būves firma "Binders" iesniegto galvojumu apdrošināšanas polisi, lai ieturētu piedāvājuma nodrošinājumu 30 000.00 eiro apmērā.

2024. gada 27. augustā tika pieņemts lēmums atcelt Iepirkumu komisijas 2024. gada 19. aprīļa sēdē pieņemto lēmumu par atklāta konkursa “Ielu būvniecības darbi Bauskā, Bauskas novadā”, identifikācijas numurs BNP 2024/21, 2.daļas “Salātu ielas posma no Zaļās ielas līdz Dārza ielai pārbūve, Bauskā, Bauskas novadā” uzvarētāju, jo SIA Ceļu būves firma “Binders” atteicās slēgt iepirkuma līgumu.

2024. gada 20. septembrī Bauskas novada pašvaldība pieņēma lēmumu izslēgt SIA “DSM” no turpmākās dalības konkursā, pamatojoties uz Ministru kabineta 28.02.2017. noteikumu Nr. 107 “Iepirkuma procedūru un metu konkursu norises kārtība” 230. punktu, jo dienā, kad tika pieņemts lēmums par iespējamu iepirkuma līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu, SIA “DSM” bija neizpildītas saistības nodokļu (tai skaitā valsts sociālās apdrošināšanas) jomā.

Ņemot vērā augstāk minēto, Bauskas novada pašvaldība izsludinājusi atkārtotu iepirkuma konkursu par būvniecības darbiem “Salātu ielas posma no Zaļās ielas līdz Dārza ielai pārbūve, Bauskā, Bauskas novadā”.

Pretendenti aicināti pieteikties līdz 2024. gada 15. oktobrim.

Ar iepirkumu var iepazīties: https://www.bauskasnovads.lv/lv/iepirkums/salatu-ielas-posma-no-zalas-ielas-lidz-darza-ielai-parbuve-bauska-bauskas-novada