Kultūra Vecumnieku apvienības pārvalde
Attēls

Šī būs jau astotā vasara, kad Bārbeles parka seno ozolu un kļavu lapotnes līgos kapelu spēlēto melodiju ritmos, kad sirsnībā, dziesmas un dejas mīlestībā vienosies tuvi un tāli draugi.

Jau šo sestdien, Bārbeles tautas nama kapelas ‘’Savējie’’ dalībnieki būs priecīgi un lepni satikt tuvākus un tālākus dziedošus un dejojošus draugus, lai vienotos kopkoncertā ‘’Lai sasaucamies, lai dziedam!’’ Bārbeles parka estrādē. Kā savulaik teikusi Latvijas Nacionālā kultūras centra Folkloras un Tautas mūzikas eksperte Lauma Bērza:

"Muzikantiem ir ļoti patīkami spēlēt, ja var vērot cilvēkus dejojam. Tikai ar dzirdi tautas mūziku kārtīgi izbaudīt nemaz nevar, turklāt dejojošs klausītājs skanējumu var pat pavilkt uz savu pusi!"

Kapelu kopkoncerts vienmēr ir lustīgs un atraktīvs, arī šogad koncerts būs dejojams un līdzi dziedāms, jo kapelu repertuārs nudien it tāds, ka kājas pašas dejā cilājas un gribas meldiņam raut līdzi.

Jūlija pēdējās sestdienas svētki Bārbeles parkā jau kļuvuši  par ģimeņu pasākumu, jo šeit sev nodarbi atrod visi, kā atzina iepriekšējo parka svētku apmeklētāji Jānis un Dita:

‘"Tie ir kā svētki ģimenei – bērni tepat redzeslaukā radoši, sportiski un atraktīvi darbojas, mēs arī tepat, lustīga mūzika, iesim noteikti arī padejot."

Šogad parka svētkos bez maksas dažādas sportiskas, radošas un atraktīvas nodarbes visām paaudzēm piedāvās biedrība ‘’Jaunatne Smaidam’’, Jana Baltace un Vecumnieku apvienības pārvaldes sporta darba organizatori.

Deju priekšnesumus izrādīs jauniešu deju kolektīvs ‘’Rakari’’ vadītājas Rūtas Vilciņās vadībā un brīvā stila meiteņu deju grupa ‘’Žuļas’’ Sandas Baturovičas vadībā.

Kapelu saiets Bārbelē ir pasākums, kas gan uztur, gan rada no jauna kopējas nacionālās kultūras vērtības, sekmē kultūras pieejamību, tas ir pasākums visām iedzīvotāju sociālajām grupām, jo ir bez maksas. Kapelas ‘’Savējie’’ dalībnieki uzsver, ka šie kapelu kopā sabraukšanas svētki veicina tautas muzicēšanas tradīcijas aktualitātes uzturēšanu vietējā kultūrvidē, tādejādi to bagātinot un dažādojot.

Pasākumu organizē Bārbeles tautas nama kapela ‘’Savējie’’, Bārbeles tautas nams, finansiāli atbalsta Bauskas novada pašvaldība,  Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma ”Zemgales vēsturiskās zemes kultūras programma 2024’’.

Datums 27. jūlijs, 2024
Laiks18.00
Atrašanās vietaBārbeles pagasts, Bārbeles parka estrāde