Pašvaldība
Kirgizstānas delegācija 2023

No 10. līdz 15. jūlijam Latvijā darba vizītē viesojas delegācija no Kirgizstānas. Tās ietvaros 13. jūlijā delegācija kopā ar Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) pārstāvjiem apmeklēja Bauskas novada pašvaldību.

Ārzemju delegācija 13 cilvēku sastāvā, kuru vidū bija arī vairāku Kirgizstānas ministriju pārstāvji, tikās ar Bauskas novada pašvaldības vadību un uzklausīja divas prezentācijas – ZPR sagatavoto prezentāciju par ZPR darbību, funkcijām, mērķiem un uzdevumiem un Bauskas novada pašvaldības sagatavoto prezentāciju par vairākiem viesus interesējošiem jautājumiem: Administratīvi teritoriālo reformu (ATR) (rezultātiem un gūto pieredzi), par pašvaldības organizētajiem komunālajiem pakalpojumiem iedzīvotājiem, kapitālsabiedrību darbību un reorganizāciju. Sekoja arī daudz jautājumu un diskusija.

Kirgizstānas delegācija 2023

Viesi uzsvēra, ka primāri ir ieradušies, lai uzzinātu Latvijas pieredzi saistībā ar ATR, jo arī viņu valsti skars šāda veida pārmaiņas. Iepriekšējās dienās viņi tikās ar vairāku ministriju pārstāvjiem Latvijā, taču vēlējās klātienē iepazīt kādas konkrētas pašvaldības pieredzi – kā notika ATR process, kā šobrīd tiek organizēts darbs pašvaldībā, kādi ir izaicinājumi.

Noslēgumā vairāki delegācijas dalībnieki atzina, ka Bauskas novada pašvaldības apmeklējums bija vērtīgs un pamācošs un ka šeit dzirdētais un piedzīvotais palīdzēs turpmāko darbu un procesu virzībā Kirgizstānā.