Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas atceres brīži 14.jūnijā Bauskas novadā notika Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku apvienību teritorijās pie represēto piemiņas pieminekļiem.
Bauskā, Brīvības bulvārī, ļaudis pulcējās, lai noliktu ziedus, vienotos kopīgā Latvijas valsts himnas dziedāšanā un godinātu tos, kam šī diena ir traģisku atmiņu vīta.
Klātesošos uzrunāja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis un Bauskas Svētā Gara evaņģēliski luteriskās baznīcas mācītājs Aivars Siliņš, pieminot notikumus, kas ir atstājuši nozīmīgu ietekmi uz nacionālo apziņu, stiprinājuši tautu un mudinājuši sargāt savas saknes.
„Neviens nevarēja iedomāties, ka piedzīvojot to, ko latviešu tauta piedzīvoja pirms daudziem gadiem, redzēsim notiekam tepat, mums kaimiņos – Ukrainā. Arī tur ukraiņi tiek izsūtīti uz Krievijas teritorijām, gluži kā 1941.gadā latvieši. Tas parāda tikai to, ka latviešu tautai ir jābūt demokrātiskai un vienotai, lai mūsu zemē neviens ienaidnieks nevēlētos ienākt. Būsim stipri, būsim vienoti,” tā Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.
Piemiņas pasākumā ar kokles skaņām priecēja Daina un Rūta Ārmanes, bet pasākumu vadīja baušķeniece, Dailes teātra aktrise Inita Sondore.
Arī Iecavas, Rundāles un Vecumnieku apvienību teritorijās apvienību vadītāji godināja represētos un 1941.gada notikumus, pie pieminekļiem noliekot ziedus un izdziedot Latvijas valsts himnu vai pieminot izsūtītos vienojoties klusuma brīdī.
14. jūnijs ir diena, kad latviešu tauta pulcējas pie pelēkajiem atmiņu akmeņiem, godinot aptuveni 16 000 Latvijas iedzīvotāju, kuri 1941.gada 14.jūnijā tika deportēti uz Sibīriju. Šodien viņi ir sirmgalvji, bet toreiz – pusaudži, bērni un izsūtījumā dzimušie bērni, kas līdz ar vecākiem tika izsūtīti tālu prom no mājām.