Projekti Vide
riski

Bauskas novadā plānoti pasākumi klimata pārmaiņu riska vadībai, lai īstenotu projekta “Reaģēšana uz klimata pārmaiņu riskiem un ekstremāliem laikapstākļiem, to novēršana Latvijas un Lietuvas pārrobežu reģionā” (SAFE RESPONSE, LL-00077) mērķus.

Jauna dzeramā ūdens uzpildes stacija Iecavā

Pēdējā laikā esam saskārušies ar neparedzamiem laikapstākļiem un to radītajiem riskiem. Viens no tiem ir bijis nepierasts karstums, kura laikā īpaši svarīgi ir rūpēties par dzeramā ūdens pieejamību gan cilvēkiem, gan viņu mājdzīvniekiem. Lai īstenotu projekta mērķi par gatavību reaģēt uz klimata pārmaiņu riskiem, Iecavā tiks uzstādīta dzeramā ūdens uzpildes stacija. Šī stacija tiks uzstādīta pie Iecavas pilsētas daudzfunkcionālās atpūtas zonas, kas ir blīvi apdzīvota pilsētas teritorija. Dzeramā ūdens uzpildes stacijas plānotais piegādes laiks ir augusta mēnesis, kad arī tiks uzsākta iekārtas uzstādīšana.

Apmācības Bauskas novada pašvaldības speciālistiem un skolu skolēniem

Noslēdzies iepirkums apmācību organizēšanai Bauskas novada pašvaldības iestāžu speciālistiem un novada skolu skolēniem. Augusta mēnesī ir plānots uzsākt organizēt apmācības Bauskas novada pašvaldības policijas darbiniekiem, kuru loma ir svarīga arī klimatu risku vadībā. Pašvaldības policijas darbinieki bieži ir pakļauti augsta stresa situācijām, kas var negatīvi ietekmēt viņu garīgo veselību un labklājību. Tāpēc tiks organizētas stresa noturības mācības, lai zinātu kā rīkoties notikumu vietā un risku situācijās, neļaujot emocijām pārņemt sevi.

Papildus tam, augusta mēnesī ir plānots uzsākt apmācības pašvaldības darbiniekiem par drošību ārkārtas apstākļos, ko izraisījuši klimata riski. Šādu apmācību organizēšana ir būtiska, lai nodrošinātu sagatavotību, efektīvu reaģēšanu, risku pārvaldību, koordināciju un noturību. Tas var palīdzēt samazināt klimata pārmaiņu ietekmi uz pašvaldību kopumā un nodrošināt darbinieku un iedzīvotāju drošību ārkārtas situācijās.

Projekta ieviešanas laiks: 01.03.2024.-28.02.2026.

Projektu līdzfinansē: Interreg VI-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2021.-2027. gadam.

Projekta finansējums: 673 755,26 EUR, ERAF finansējuma daļa 539 004,20 EUR.

Bauskas novada pašvaldības projekta budžets: 121 671,25 EUR. Programmas finansējums 97 337,00 EUR (80 %), partnera finansējums 24 334,25 EUR (20%)

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Bauskas novada pašvaldība, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

LAT-LIT