13. maijā Mežotnes pilskalnā uz centrālās skatuves pie Zemgaļu ostas kāps mākslinieki, kuri ar savu sniegumu, tradicionālo latviešu mūziku un instrumentiem ieintriģēs un aizraus ikvienu!
Koncertprogrammā Lielupes krastā no plkst.19:00 līdz 22:00 piedalās:
- folkloras kopa „Kokle”
- postfolkloras grupa „Zari”
- dziedātāja Katrīna Dimanta un „Zeltrači”
- mūsdienīgs kokles spēles meistars Dzintars Lipors
- vīru kopa „VILKI”.
Jāatzīmē, ka plkst. 21:30 ieplānota gaismas plosta laišana Lielupē, kas tiks darināts Vīna kalnā.
Ļaudis no visas Latvijas, posušies savās goda drānās, būs klāt, lai redzētu, cik varena ir zemgaļu cilts, cik lepns ir Mežotnes pilskalns, apvīts ar leģendām un teiksmām, nostāstiem un pasakām, atgadījumiem un dzīvesstāstiem. Lai tas mums atgādina, ka katra tauta dzīvo tik ilgi, cik ilgi par to kāds stāsta stāstus...
ŅEM VĒRĀ!
- Kopējā svētku norises teritorija ir diezgan plaša un daba ir maz pārveidota, tāpēc aicinām apmeklētājus izvēlēties laikapstākļiem un apkārtējai videi piemērotu apģērbu un apavus.
- Ko atnes, to aiznes! Dodoties uz Mežotnes pilskalnu, līdzi paņemto iepakojumu un citus atkritumus aicinām iznest ārā no dabas teritorijas.
- Atceries, braukt kopā vienmēr ir jautrāk un dabai draudzīgāk! Mežotnes pilskalnā ir ierobežotas automašīnu novietošanas iespējas pasākuma norises vietas tiešā tuvumā, tādēļ aicinām uz svētkiem doties kopā ar ģimeni un draugiem.
Svētki Mežotnes pilskalnā tiek organizēti Pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 projekta „Ainava kā resurss: atbalsts jauniem pakalpojumiem un tūrismam” (RUNRARO, Nr.LV-RU-052) ietvaros un tos līdzfinansē Eiropas Savienība.
Svētku viesi Mežotnes pilskalnā un Mežotnes baznīcā varēs baudīt pārrobežu projekta “Starptautiskā kultūras tūrisma maršruta “Baltu ceļš” atpazīstamības veicināšana, LLI-447, Izzini Baltus” ietvaros radītās vēstures liecības - uzlaboto infrastruktūru Mežotnes pilskalnā, kā arī iepazīt seno zemgaļu dzīvi daudzveidīgajās ekspozīcijās Mežotnes baznīcā – tur būs gan pilskalna makets, gan lielformāta attēli, īpaši tam radītajā stendā tērpi būs apskatāmi tērpi un rotas. Dažādus video par senajiem zemgaļiem varēs vērot interaktīvajā bezkontakta multimediju stendā.
Projekts īstenots INTERREG V-A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam ietvaros ar ERAF finansiālu atbalstu. (www.latlit.eu, www.europa.eu)
Projekta budžets: 869 689,02 EUR, t.sk. ERAF finansējums EUR 739 235,65
Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Bauskas novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.
UZZIŅAI
Folkloras grupa „Kokle” ir aktīva Latvijas kultūras dzīves veidotāja. Kaut arī viņu nosaukums skan "Kokle", bez šī instrumenta viņi muzicē gan uz visdažādākajiem tautas mūzikas instrumentiem, gan dzied, gan dejo! Kā jau visiem jauniem cilvēkiem, viņiem patīk jautrība, satikšanās ar domubiedriem, dažādi izaicinājumi un ceļošana.
Postfolkloras grupa „Zari” savai darbībai par pamatu ir izvēlējušies latviešu tautasdziesmas melodijas, kuras aranžēdami piešķir jau zināmiem tekstiem neparastu skanējumu, izmantojot dažādus elektroniskos instrumentus kopā ar tradicionāliem akustiskiem instrumentiem, piemēram, stabulēm, akordeonu, akustisko ģitāru. Grupa meklē mūzikā un tautasdziesmās jaunas dimensijas, raksturīgākas mūsu laikmetam, mūsu pašu iekšējam un ārējam ritmam.
Katrīna Dimanta ir dziedātāja, komponiste, instrumentāliste, muzikālais spridzeklis. Skanējumu koncertā papildinās grupa Zeltrači, ar kuru kopā Katrīna ikdienā sadarbojas. Zeltrači ir burvīgi, šarmanti vīrieši, kas spēj ar savu instrumentu (akordeons, bass, ģitāras, bungas) spēli izkustināt ikvienu, pati jaunkundze pievienojas ar vijoles un ukuleles skaņām. Katrīnas Dimantas lielākais trumpis ir folkdziesmas, bet patīkams pārsteigums ir skanīgi lipīgās popdziesmas.
Dzintars Lipors ir mūziķis, kura pamatā ir instruments kokle un ierīce loop station jeb cilpu stacija. Ar kokli un citiem instrumentiem viņš veido improvizācijas - mūziku, kas neatkārtojas un katru reizi ir citādāka.
Vīru kopas "VILKI" repertuāra pamatā ir karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Kopas sastāvā darbojas seši vīri, kuriem tuva karavīra dzīvesziņa. Kopas dalībnieki daļu savu tērpu ir gatavojuši paši: šuvuši kreklus, vamžus un apavus, kaluši rotas. Arī daļa seno mūzikas instrumentu ir pašu gatavoti.
Bungu un dūdu mūzikas grupa „Auļi” dibināta 2003. gadā ar mērķi aktīvi kopt un attīstīt dūdu un bungu mūziku Latvijā. Seši dūdinieki, kontrabasists un trīs bundzinieki uz skatuves rada spēcīgu un pozitīvu enerģijas lādiņu, kas aizrauj katru klausītāju, iesaistot un aicinot līdzi auļojošos ritmos. „Auļi” ir plaši pazīstami arī ārvalstīs, taču savas radošās darbības pamatā nezaudē saikni ar latviešu tautas mūziku.
Saulkrastu jauktais koris ANIMA dibināts 2001. gada 30. novembrī, tā mākslinieciskā vadītāja un diriģente ir Laura Leontjeva, vokālā pedagoģe – Elīna Ose. Korim ANIMA raksturīga spēja būt mūžīgā virzībā un mainībā, eksperimentēšana ar izpildījuma veidu, stilu un raksturiem, tāpēc tā repertuārs ir tik daudzveidīgs – nepieradināta folkmūzika, klasiska kora un ritmiska populārā mūzika.
Jau vairāk kā 30 gadus Rīgas Danču klubs dejo savam un citu priekam, labprāt piedaloties visa veida publiskajos un privātajos pasākumos - festivālos, gadskārtu, pilsētu un ģimenes svētkos, nometnēs un visur citur, kur sirds kāro uzdejot senās latviešu tautas dejas, piepildot sirdis ar līksmu, priekpilnu kopā būšanu sadancojot. Rīgas Danču klubs piedāvā deju meistarklases, nodarbības, danču vakarus un sadancošanas un aicina pievienoties ikvienu interesentu, lai kopā ļautos danču burvībai. Pievienojies dancotājiem un piedzīvo īstu kardio treniņu grupas KardioFolk un Katrīnas Dimantas vadībā.