Bauskas novada svētki
Hašuri delegācija pie IE pamatskolas
Pirmie uz svētkiem ieradušies sadarbības partneri no Hašuri pašvaldības Gruzijā. Vizīti Bauskas novadā viesi sāk ar Iecavas pamatskolas apskati, kur svētku laikā mājvieta būs deju kolektīva ''Freska'' jauniešiem.

Šonedēļ svinam ikgadējos Bauskas novada svētkus “Zem zelta ozola zariem”. Tradicionāli tajos piedalās arī pašvaldības sadarbības partneri no ārvalstīm. Šoreiz ciemos gaidām pārstāvjus no Nāhodas (Čehija), Hašuri un Sačheres (Gruzija), Pehja-Pernumā (Igaunija), Udžate-Trevano (Itālija), Biržiem, Jonišķiem, Pakrojas un Pasvales (Lietuva), Ripinas (Polija) un Malinas (Ukraina).

Tikšanās novada svētkos ir iespēja ne tikai paplašināt esošo sadarbību ar jauniem kontaktiem un kopīgu projektu ierosmēm. Tā ir arī iespēja pārņemt vērtīgu pieredzi, parādīt nacionālo kolorītu un pamatīgāk iepazīt dažādu tautu dzīvesziņu.

Līdz ar oficiālajām pašvaldību amatpersonām svētkos piedalīsies daži amatiermākslas kolektīvi. Turklāt vairāku nāciju materiālo kultūras mantojumu svētku apmeklētāji varēs iepazīt speciāli veidotā izstādē, kas Bauskas muzejā tiks atklāta 31. maijā plkst. 16.00. Klātienē būs apskatāmi lietuviešu, igauņu, itāļu, gruzīnu un ukraiņu tautas tērpu komplekti. Priekšstatu par čehu un poļu tautas tērpu un rotu savdabību varēs gūt no foto materiāliem.

Novada svētku programmu bagātinās dejotāji un dziedātāji no Gruzijas. Hašuri tautas deju kolektīvu "Freska" 1998. gadā dibinājušas horeogrāfes Makvala un Elēna Ratiani. Tajā tradicionālās gruzīnu tautas dejas izpilda 6-18 gadus veci bērni un jaunieši. Kolektīvs regulāri rīko koncertus gan vietējai Hašuri pilsētas kopienai, gan uzstājies ārzemēs: Lietuvā, Polijā, Bulgārijā, Ukrainā, Turcijā, Itālijā un Grieķijā. Divas reizes ‘’Freska’’ savus priekšnesumus prezentējusi arī Bauskā. Šoreiz Latvijas skatītājus gruzīnu jaunie dejotāji iepriecinās sadraudzības koncertā 30. maijā plkst. 19.00 Iecavas kultūras namā un Ghetto Games sacensību atklāšanā 1. jūnijā plkst. 12.00 Bauskas Rātslaukumā.

Hašuri delegācija pie dzeltenajiem aizkariem

Svētkus kuplinās arī Sačheres vokālais kvartets "Jruchi", kurš dibināts 2023. gadā uz Deivida Toradzes mūzikas skolas bāzes. Tā nosaukums saistīts ar Sačheres novadā esošo "Jruchi" klostera kompleksu, kas datēts ar 10.-11. gadsimtu un ir viens no nozīmīgākajiem valsts kultūras pieminekļiem. Kvartets izpilda urbānās, popa un folkmūzikas žanru dziesmas. Kvarteta muzicēšanu varēs baudīt draudzības koncertā 31. maijā plkst. 18.00 Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolā un 1. jūnijā plkst. 13.00 Bauskā, Karpa dārzā.

Abi amatiermākslas vieskolektīvi no Gruzijas - ‘’Freska’’ un “Jruchi” - ieskandinās Bauskas novada svētku koncertuzvedumu ‘’Nekur nav tik labi kā mājās’’, kas notiks Bauskas Pilskalna parka estrādē 1. jūnijā plkst. 19.00.

Plašāka informācija par novada svētkiem un afiša – ŠEIT.