Bauskas novada svētki
Viduslaiku dienas

Svinot Bauskas 415. dzimšanas dienu 1. jūnijā, ikviens apmeklētājs Bauskas pilī izjutīs atmosfēru, kāda valdījusi viduslaiku svētkos.

No plkst. 12.00 pils teritorijā paredzētas dažādas izklaides. Apmeklētāji varēs šaut ar loku un arbaletu, kā arī izmēģināt veiksmi cirvja un pakavu mešanā mērķī. Darbosies rotaļnieki, amatnieki, zintnieki un astrologi. Apmeklētāji vēros kaimiņvalsts bruņinieku spožās bruņas, krāšņos kostīmus un asinis stindzinošās divkaujas ar īstiem triecieniem, lēkājošām dzirkstelēm un ielauztām bruņām. Vienlaikus paukotāji sacentīsies turnīrā ,,Ius Gladii - Zobena tiesības". Turnīru atklās un tā norisi vēros valdnieks un galma dāmas, bet cīņas pieteiks bruņinieku pavadonis - herolds. Klātesošs būs arī galma āksts. Cīņu starplaikos ar priekšnesumiem uzstāsies akrobāti, žonglieri un cilvēki bez kauliem. Cīņas un priekšnesumus pavadīs dūdu un bungu mūzika. Uzvarētāji tiks apbalvoti ar dāmu labvēlību, vērtīgām balvām un ar aizrobežu baleta priekšnesumu no Krakovas galma, ko izpildīs ,,Cracovia Danza Court Ballet”, aizvedot trubadūru, bruņinieku un mīlas pasaulē.

Programma:

• no plkst. 12.00 Viduslaiku amatnieki; loka šaušana; astroloģe; šaušana ar arbaletu; cirvja un pakavu mešana mērķī.
  • no plkst. 14.00 Dūdu un bungu mūzika; IX Paukošanas turnīrs ,,Ius Gladii - Zobena tiesības"; kaimiņvalsts bruņinieku cīņas; cilvēki bez kauliem; žonglieri; akrobāti.
  • plkst. 17.00 Aizrobežu baleta priekšnesums no Krakovas galma, ko izpildīs ,,Cracovia Danza Court Ballet”.

Bauskas pilī viduslaiku svētku norises apmeklētājiem bez maksas. Lai apskatītu muzeja ekspozīcijas jāiegādājas ieejas biļetes.

1. jūnijā no plkst. 17.00 - 18.00, "Cracovia Danza Court Ballet" priekšnesuma laikā, kas notiks jaunās pils pagalmā, muzejs tiks slēgts.

Viduslaiku dienas

Par Bauskas 415. jubilejas svētku stāstu

Edvīna Zariņa dziesma ar Skaidrītes Kaldupes vārdiem “Dzelteni aizkari” Bauskas puses iedzīvotāju vidū kļuvusi par iemīļotu melodiju. Ja kompozīcijas pantiņu vārdus varbūt kādam vēl gadās aizmirst, tad skanīgo piedziedājumu ar vērīgo aicinājumu nesamīt skudru un tam sekojošo “na-na-na-na-na” rindu sirsnīgi dzied līdzi arī tie, kuri citkārt atrunājas, ka dziedāt viņi neprotot. Šī gada pilsētas svētkos, dzelteniem aizkariem plīvot, ļausim dziesmas rindām atspīdēt pilsētas ainavā un sapīt mūsu Zaļās ielejas stāstu. Vairākās vietās Bauskā saulstaru dzīpari šķetinās, kas esam un kurp upju straumes mūs nes. Bauskas novada iedzīvotāji svētku noskaņās aicināti iekopt puķu dobes un stādīt stādus dzeltenos toņos, iekārt logos dzeltenus aizkarus vai kā citādi radoši izpausties, lai svētku dalībniekiem, viesiem un pašiem novada iedzīvotājiem, radītu svētku noskaņu ne tikai pasākumu norises vietās, bet novadā kopumā. Arī Bauskas novada pašvaldības iestādes ir aicinātas iesaistīties un izdaiļot ēkas vai ēkām pieguļošās teritorijas svētku toņos un tematikā. Par īpašu noformējumu 1. jūnijā būs parūpējušās Bauskas apvienības teritorijas izglītības iestādes.

Nāc, iesim!

Aktuālajai informācijai par svētkiem seko līdzi: https://www.bauskasnovads.lv/lv/2024-gada-bauskas-novada-svetki-zem-zelta-ozola-zariem

#Bauskai415
#TajāZaļāIelejā