Bauskas novada pašvaldība
drošība

Bauskas novada pašvaldība kā sadarbības partneris kopā ar Jelgavas pilsētas un Dobeles pašvaldību piedalīsies projektā “Sabiedrības drošības sistēmas attīstība pašvaldībās”. Projekta vadošais partneris Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas digitālais centrs”.

Apstiprinātas projekta kopējās plānotās izmaksas Bauskas novada pašvaldībai 105  147,06 EUR (t.sk., ERAF finansējums 89 375,00 EUR (85%) un pašvaldības līdzfinansējums 15 772,06 EUR (15%).

Projektā plānotās aktivitātes Bauskas novadā

Divu krustojumu  aprīkošana Bauskas pilsētā ar stabilu konstrukciju videonovērošanas aprīkojuma uzstādīšanai:

• Bauska-Eleja aplis (pieci virzieni) - konstrukcijas izbūve, četras kameras ar numura noteicēju;
  • Lidlauka iela (trīs virzieni) - konstrukcijas izbūve, sarkanās gaismas risinājums un trīs kameras ar numura noteicēju;
  • krustojuma aprīkošana Iecavas pilsētā bez pārbūves (Rīgas un Ed. Virzas ielas krustojums (četri virzieni)) - sarkanās gaismas risinājums, četras kameras ar numura noteicēju;
  • divu bezpilota gaisa kuģu iegāde, servera un licences iegāde, sešu speciālistu apmācībai.

Projekta ilgums 36 mēneši, plānotais uzsākšanas laiks 2025. gada sākums.

Plānots, ka minēto aktivitāšu rezultātā tiks veicināta viedā risinājuma ieviešana un civilā drošība.

Projekta ideju priekšatlases procesā dalībpašvaldības saņēmušas pozitīvu Zemgales plānošanas reģiona un Latvijas Zinātnes padomes atzinumu.