Šo svētdien, 21.11.2021. plkst. 12:00 Bauskas pils muzejā skanēs 17.gs. mūzikas koncerts “Musica gloriosa”. Koncertā piedalīsies JVLMA (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija) Senās mūzikas katedras un Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas studenti, kā arī JVLMA mācībspēki.
Ieeja koncertā bezmaksas uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Vietu skaits ierobežots, vēlams iepriekš rezervēt apmeklējumu pa t. nr. 63923793, mob. t. 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Pasākuma laikā jāliek sejas maskas un jāievēro valstī esošie epidemioloģiskie noteikumi, Covid-19 izplatības ierobežošanai.
Koncerts notiks projekta “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris – Bauska” ietvaros. Projekta galvenais mērķis ir palielināt apmeklētāju skaitu Bauskas pils muzejā un Raudondvaris muižā (Lietuva) tūrisma nesezonā un ziemas mēnešos. Projektu organizē Rīgas Vēsturiskā teātra un mūzikas biedrība, Bauskas pils muzejs sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Rīgas Senās mūzikas centru un Vičencas konservatoriju (Itālija) un Raudondvaris muižu.
Projekta ietvaros paredzētas piecu dažādu senās mūzikas izpildītāju (gan Latvijas, gan ārvalstu) rezidences, kuru laikā sagatavotās koncertprogrammas no šī gada novembra līdz 2022. gada martam tiks prezentētas gan Bauskas pilī, gan Raudondvaris muižā. Arī šis koncerts skanēs Lietuvā, Raudondvaris muižā, svētdien 21.11.2021. plkst. 18:00.
Koncertu, kas notiks šo svētdien, plānots sagatavot Bauskas pils muzeja mākslinieku radošās rezidences ietvaros, kurā fokuss būs 17. gadsimta pirmās puses itāļu mūzika, īpašu uzmanību veltot sonātes un dziesmas žanram, retorikas un tā laika ornamentu pielietojumam, itāļu valodas specifikai, ko lieliski atspoguļo tādi ievērojami, bet Latvijā aizvien reti atskaņoti komponisti kā Barbara Strozzi, Dario Castello, Biagio Marini, Giovanni Battista Buonamente u.c.
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) kopš 2005. gada ir atvērta Senās mūzikas katedra, kas katedras dibinātāja Māra Kupča vadībā ar aizrautību rūpējas par jauno talantu izglītošanu aizgājušo gadsimtu mūzikā, balstoties uz pasaulē pieņemtā jēdziena Historically Informed Performance jeb “vēsturiski informēta muzicēšanas prakse” būtības ieviešanu gan mūzikas un kultūras procesu pētniecībā, gan atskaņošanā.
Koncerta dalībnieki: Ieva Pļaviņa (soprāns), Anete Viļuma (soprāns), Megija Krista Strautmane (soprāns), Simona Jocevičiūtė (soprāns), Aija Dimza (traversflauta), Maija Andersone (baroka vijole), Marianna Puriņa (baroka vijole), Laura Šarova (baroka vijole) un Veronika Rinkule (klavesīns, ērģeles).
Projekts tiek īstenots INTERREG V–A Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros. Projekts Nr. LLI-498 “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris – Bauska”, HRRB. Informācija par Interreg V-A Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmu 2014.–2020. gadam www.latlit.eu; Eiropas Savienības oficiālā mājaslapa www.europa.eu
Kopējais projekta finansējums Raudondvaris muižai un Bauskas pils muzejam ir 785 875,00 EUR, tai skaitā ERAF finansējums 85 % apmērā - 667 993,75 EUR.
Projekta finansējums Bauskas novada pašvaldībai: 384 500,00 EUR, no tā ERAF finansējums 326 825 EUR, valsts budžeta līdzfinansējums 19 225 EUR un pašvaldības līdzfinansējums – 38 450 EUR. Projekta ilgums ir 24 mēneši (01.01.2021. – 31.12.2022.)
Šis raksts ir sagatavots ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šī raksta saturu pilnībā atbild Bauskas pils muzejs, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.
Informāciju sagatavoja:
Ilva Neimane
Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību - klientu apkalpošanas vadītāja