Sports
bumbieris
Attēlā pa vidu: Toms Bumbiers

Svētdien Vilkiču autosporta kompleksā norisinājās Latvijas-Lietuvas rallijkrosa čempionāta trešais posms. Šī posma dalībnieki astoņās ieskaites grupās cīnījās par čempionāta kopvērtējuma punktiem. Latvieši šajā posmā ieguva visvairāk godalgotas vietas, pēc kā seko mājinieki lietuvieši.

Vilkiču trasē spraigo cīņu norisē sportisti parādīja sevi un pierādīja, ka rallijkross ir džentelmeņu sporta veids. Nesen šajā trasē norisinājās Eiropas čempionāta posms autokrosā, kur sacensību laikā vismaz 13 reizes tika pārtrauktas sacensības sarkano karogu dēļ. Salīdzinājumam - rallijkrosā viss noris spraigi, bet solīdi, daudz džentelmeniskāk. Rallijkrosa čempionāta trešajā posmā cīņas trasē netrūka, bet sarkano karogu skatītāji redzēja tikai vienu reizi visas dienas garumā, un tas nebija dēļ sadursmes, bet gan par pāragru startu SuperCar finālā. Aizraujošākie momenti Vilkiču trasē norisinājās “džokera” apļa izejā, kur dalībnieki, izbraucot no tā, satiekas ar pārējiem, kuri veic distanci pamata aplī un pēc tā seko pēdējie metri līdz finišam!

"Yaris 1000" klasē, kur piedalījās 18 dalībnieki, tikai ar nelielu pārsvaru pār baušķenieku Tomu Bumbieri (9 gadi) uzvaru izcīnīja lietuvietis Darvids Šarkūnas, kurš šobrīd ir kopvērtējuma līderis, trešais Kerni Šulinskas. Toms ar nepacietību gaida nākamās sacensības, kad rallijkrosa čempionāta posms norisināsies viņa mājas trasē Bauskā, bet par aizvadīto posmu stāsta:

”Sacensībās kopumā labs rezultāts, no rīta, laika kontrolē, nebiju pamodies, nebija spēks, paliku trīspadsmitais. Pirmajā kvalifikācijā paņēmu labu startu un aizbraucām ar Martionovu pa priekšu, finišēju otrais. Otrajā braucienā lielisks starts, smuki trasē nosedzos un uzvarēju. Trešajā braucienā bija tāda cīņa, ka mēs ar Purmali aizrāvāmies un aizmirsām ieiet džokerī, tāpēc abi saņēmām 30 sekunžu sodu, bet es uzreiz tiku finālā. Mans spoteris Jānis Bergs finālā teica, ka ārmala bija sausākā un, ja es no otrās rindas paņemšu startu, aiziešu visiem garām. Pirmajā līkumā mazliet saslīdēja Yaris dibens un paliku trešais. Mans spoteris ļoti labi pateica džokeri un izdevās nobraukt otrajam. Biju ļoti priecīgs un visa mana komanda mani apsveica, iedevu visiem padzert šampīti par nopelnīto otro vietu!”

"Yaris 1300" automašīnu klasē uzvaru pēc līdzvērtīgas cīņas ieguva Vilkiču trases pārstāvis Ņikita Iļjins. Lai arī šķita, ka pirmā pozīcija finālā izslīd no rokām, puisis spēja saglabāt koncentrēšanos un izšķirošajos brīžos nepadevās sāncenšu uzbrukumiem. Otrais šeit finišēja igaunis Kristo Muru, trešajā vietā cīņu noslēdza Ričards Laukšteins. Lada RX klasē triumfēja Rolands Bružāns, otrais finišēja Andris Krastiņš, bet kā trešais finiša karogu sasniedza Niks Mežiņš. "Xtreme" finālā uzvarēja pieredzējušais latvietis Jānis Baumanis, bet otrais finišēja Roberts Rumbenieks, kurš uz sacensībām bija ieradies treniņu nolūkos un šajās sacensībās aiz sevis atstāja mājinieku Matasu Zavarski, kura tehniku piemeklēja tehniskas problēmas.

Vislielāko skatītāju uzmanību piesaistīja "Super 1600" klases fināls. Tajā Audrius Kragas jau no pirmajiem izrāvās vadībā un uzvarēja šajā posmā. Otrajā vietā - igaunis Andreass Auliks, bet trešajā Valdas Mikužis. Uzvarētāju pjedestālu kategorijā "Super 2000" ieņēma latvieši - Kristaps Kasparovičs, Lenards Patriks Lepsis un Jānis Saulīte. Uzvarētājs Kristaps Kasparovičs pēdējo sacensību laikā rāda pārliecinoši stabilu sniegumu un izvirzās par kopvērtējuma līderi šajā ieskaites klasē. BMW RX 3000 klasē par uzvarētāju tika atzīts Kristaps Kronbergs, kurš turpina aizstāvēt kopvērtējuma līdera pozīciju. Otrajā vietā - Raivis Galviņš, bet trešais finišēja Jānis Olle. "SuperCar" klasē pārliecinošu uzvaru guva Pauļus Pleskovs, kuram šīs sacensības Vilkičos bija vienkārši labs treniņš pirms sacensībām Zviedrijā, Eiropas rallijkrosa čempionātā. Otrais šeit finišēja Bruno Blumbergs, kurš pat pēc papildu "Džokera" apļa sodīšanas par kļūdainu startu, spēja aiz sevis trešajā vietā atstāt savu tautieti Ivaru Joeli.

Nākamais Latvijas – Lietuvas rallijkrosa čempionāta posms leģendārajā Mūsas trasē Bauskā, 14. jūlijā.