Vide
Bornsmindes parks

Uz neilgu laiku apturēti Bornsmindes parka, tajā skaitā disku golfa trases, izpļaušanas darbi. Iekārtojot disku golfa trasi 2023.gadā, no Dabas aizsardzības pārvaldes tika saņemts saskaņojums par to, ka uzturot un kopjot parka teritoriju, tiks saglabāta vietējā flora un fauna. Bornsmindes parks atrodas „Natura 2000”  aizsargājamo teritoriju tīklā.

Parkā aug vērtīgas savvaļas sīpolpuķes un citi augi. Lai saudzētu vērtīgos augus, saņemts Dabas aizsardzības pārvaldes ieteikums ievērot miera periodu maijpuķīšu, meža tulpju u.c. savvaļas augu ziedēšanas laikā. Aizsargājamo augu vietas tiks iezīmētas, kas atvieglos apsaimniekošanas darbus arī nākamajos gados.

Parka teritorijā tiks izvietota informācija ne tika par disku golfa trasi, bet arī par Bornsmindes parku kā vērtīgu un aizsargājamu dabas teritoriju.

Plānots, ka jūnija pirmajā nedēļā parka izpļaušana tiks pabeigta.