Bauskas novada pašvaldība
Tikšanās Ceraukstē

Otrdien, 12. decembrī, Ceraukstes tautas namā ar vairāk nekā 20 Ceraukstes pagasta iedzīvotājiem tikās Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, Bauskas apvienības pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska un Ceraukstes pagasta nodaļas vadītājs Uģis Volosovskis.

Tikšanās laikā iedzīvotāji interesējās par pagastu nodaļu apvienošanu, īpaši izceļot vēlmi, lai Ceraukstes pagasta nodaļu arī turpmāk vada Uģis Volosovskis. Sanākušie interesējās arī par Rail Baltic būvniecību, grants ceļu stāvokli, dažādiem saimnieciska rakstura jautājumiem, vairākām aktualitātēm Bauskas un Vecumnieku apvienības pārvaldēs un citām tēmām.

Tikšanās lielāko daļu aizņēma sarunas par pašreizējā Ceraukstes pagasta nodaļa vadītāja Uģa Volosovska nākotni. Plānots, ka ar 2024.gada 1.janvāri, U. Volosovskis vadīs Gailīšu pagasta nodaļu, bet apvienoto Ceraukstes un Brunavas pagasta nodaļu vadītu pašreizējā Brunavas pagasta nodaļas vadītāja Baiba Marčenkova. Ar šādu lēmumu nav mierā Ceraukstes pagasta iedzīvotāji, uzskatot, ka U. Volosovskim ir jāpaliek Ceraukstes pagasta nodaļas vadītāja amatā. Argumenti ir dažādi – U. Volosovskis ir perspektīvs, iziet uz sarunu un dialogu ar iedzīvotājiem, radušos problēmu atrisina ātrāk vai vēlāk, bet atrisina, kā arī viņš ir biežs viesis pagastā organizētajos pasākumos, tādā veidā iedzīvotājiem izrādot piederības sajūtu pagastam. Pēc tam, kad iedzīvotāji bija izteikuši savas domas, U. Volosovskis pateicās Ceraukstes pagasta iedzīvotājiem par atbalstu un pieminēja, ka Ceraukstes pagasta nodaļas darbinieki ir lieliska komanda, kurā prieks strādāt.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs iedzīvotājiem skaidroja, ka abus pretendentus, tāpat kā pārējos pagasta nodaļu vadītājus, izvērtēja speciāli izveidota komisija, kura veica visu pagastu nodaļu vadītāju izvērtēšanu, pēc kuras notika arī pārrunas. Pēc izvērtēšanas procesa, tika izveidots punktu rangs, kurš arī noteica katra pretendenta atbilstību ieņemamajam amatam kādā no pagastiem. Visi pretendenti ar izvērtējumu iepazinās un apstiprināja savu gatavību ieņemt konkrēto pagastu nodaļu vadītāja amatu.

Ceraukstieši bažījās arī par aizkavējušos ielu apgaismojuma izbūvi Ceraukstes uz Mūsas ciemata krustojumos ar A-7 maģistrāli. U. Volosovskis skaidroja, ka AS “Latvijas Valsts ceļi” sākotnējo projektu noraidīja nepietiekamu drošības prasību dēļ. Pagasta vadītājs uzsvēra, ka šajā gadījumā, šis lēmums pagastam nācis par labu, jo plānoto trīs laternu vietā, tiks uzstādītas 17 – septiņas Namēju ielā Ceraukstē un 10 laternas Ceraukstes uz Mūsas ciemata krustojumos ar A-7 maģistrāli. Iedzīvotāji satraucās, vai projektu tiešām realizēs, uz ko L. Vasiļauska atbildēja, ka nauda jau ir rezervēta un apgaismojums tiks uzstādīts.

Sarunas gaitā izrunāti vēl sekojoši temati:

• Apvadceļa un Rail Baltic būvniecība, satiksmes organizācijas izmaiņas, kādas saistītas ar projektu realizēšanu – tiks organizētas informatīvās tikšanās ar iedzīvotājiem.
  • AS “Latvijas Valsts ceļi” grants ceļu stāvoklis – pašvaldībai pārņemt šos ceļus nebūtu ieteicams. Pārņemtie ceļi kļūs kā prioritārie ceļi, kuriem primāri būs jātērē finansējums no pašvaldības līdzekļiem, apdraudot finansējumu pašreizējiem pašvaldības pārziņā esošo ceļu uzturēšanai.
  • SIA “Bauskas novada komunālserviss” darbība – informācija tiks nodota kapitālsabiedrībai.
  • Vecumnieku vidusskolas būvniecības dārdzība – izskaidrota situācija.
  • Veikala “LIDL” būvniecība Bauskā – iepazīstināja ar plānoto.
  • Mūsas ciemata bērzu alejas gājēju celiņš – privātīpašums, pašvaldība nevar asfaltēt.
  • Ātruma slāpējošā vaļņa uzstādīšana – jāraksta pašvaldībai iesniegums.
  • Bauskas pilskalna pieejamība – iepazīstināja ar plānotajiem darbiem.
  • Bauskas Rātslaukuma stāvoklis – iepazīstināja ar plānotajiem darbiem.
  • Iedzīvotāju padomes – iepazīstināja ar padomju nozīmi.