Tūrisms Starptautiskā sadarbība
Četri Billerbekā
Rallija dalībnieki Billerbekā

Četri draugi no Billerbekas Vācijā (Farina Hatzfeld, Christian Verneuer, Lea un Andreas Böwing) devušies rallijā, kas aptver deviņas valstis. 7500 kilometru tālais 16 dienu brauciens apkārt Baltijas jūrai sākās un noslēgsies Hamburgā.

Rallija dalībnieki šķērsojuši Dāniju, Zviedriju, Norvēģiju, Somiju un Igauniju. Sasnieguši Latviju, viņi nedaudz uzkavējās Billerbekas sadraudzības pilsētā Iecavā, informē Solveiga Lineja, kas uztur ciešākas draudzības saites ar Billerbekas pašvaldību. Tālāk viņu ceļš veda uz Lietuvu.

Pie Iecavas pareizticīgo baznīcas

Attēlā: rallija dalībnieki pie Iecavas Vissvētās Dievmātes piedzimšanas pareizticīgo baznīcas.

Daloties pozitīvajos iespaidos par Latvijā pavadīto īso laika sprīdi, ceļotāji atzīst, ka vietējie iedzīvotāji šeit ir ļoti viesmīlīgi un draudzīgi. Vācu draugi priecājās par plašo līdzenumu skatiem, kā arī valsts kultūras iezīmēm daudzajās senajās un labi saglabātajās celtnēs.

Brauciena laikā dalībnieki orientējas pēc rallija ceļveža un kartēm, GPS lietošana nav atļauta. Ceļvedī ir iekļauti arī ikdienas izaicinājumi, kuri jāveic, lai krātu punktus un uzvarētu rallijā. Tātad galvenais nav ātrums, bet gan valstu un to iedzīvotāju iepazīšana. Ceļotājus īpaši iespaidojis izaicinājums vākt ziedojumus labdarības projektam. Šim nolūkam viņi izveidojuši speciālu ziedojumu lapu (tinyurl.com/Rustnroll). Plašāka informācija par ralliju pieejama šeit: https://superlative-adventure.com/baltic-sea-circle.html

Iecavas un Billerbekas draudzība sākās 2017. gada 19. maijā, kad tika parakstīts līgums starp Iecavas novada domi un Billerbekas pašvaldību, bet sadarbības līgums ar Bauskas novada pašvaldību noslēgts 2022. gada 4. jūnijā.