Sociālā joma
mācību gads

Bauskas novada Sociālais dienests informē, ka daudzbērnu ģimenes var iesniegt iesniegumu par mācību līdzekļu iegādi kā to nosaka Bauskas novada domes saistošie noteikumi Nr.7 “Bauskas novada pašvaldības brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti”, kuri pieņemti  2024. gada 30. maijā.

Pabalstu ir tiesības saņemt daudzbērnu ģimenei par bērnu, kurš iegūst pamata izglītību vispārējās izglītības iestādē mācību gada uzsākšanai. Par daudzbērnu ģimeni šo noteikumu izpratnē uzskatāma ģimene, kuras aprūpē ir vismaz trīs bērni, to skaitā audžuģimenē ievietoti un aizbildnībā esoši bērni. Par daudzbērnu ģimenes bērnu uzskatāma arī pilngadīga persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ja tā iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību. Pabalsta apmērs ir 55 euro mācību gadā par katru bērnu.

Iesniegumu par pabalsta piešķiršanu personai jāiesniedz laika periodā no 1. jūnija līdz 31. oktobrim, uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību "3+ ģimenes karte".

Pabalsta pieprasītājs iesniedz iesniegumu kādā no šiem veidiem:

1. iesniedz klātienē Sociālajā dienestā vai kādā no Sociālā dienesta klientu pieņemšanas vietām;
  2. iesniedz klātienē kādā no Bauskas novada Valsts un pašvaldības vienotajiem klientu apkalpošanas centriem;
  3. nosūtot Sociālajam dienestam pa pastu ("Bauskas novada Sociālais dienests", Rūpniecības iela 7, Bauska, Bauskas novads, LV-3901);
  4. nosūtot rakstveida elektroniski parakstītu iesniegumu Sociālajam dienestam uz Sociālā dienesta oficiālo elektroniskā pasta adresi: socialais.dienests@bauskasnovads.lv;
  5. nosūtot rakstveida elektroniski parakstītu iesniegumu Sociālajam dienestam oficiālajā elektroniskajā adresē (eAdrese).

Kontaktpersona saziņai:
Ina Jankeviča, Sociālās palīdzības un sociālā darba nodaļas vadītāja