Bauskas novada pašvaldība Der zināt Vide
Pagājušā gada vasarā dzeramā ūdens krāns jeb brīvkrāns tika ierīkots Vecumniekos pie tautas nama.

Vasaras vissiltākajās dienās pieaug nepieciešamība pēc tīra dzeramā ūdens, kas rodams ne tikai tirdzniecības vietās, bet arī brīvpieejas dzeramā ūdens ņemšanas vietās pašvaldības teritorijā.

Piekļuve dzeramajam ūdenim ir svarīga, jo ļauj iedzīvotājiem un pilsētas viesiem ne tikai remdēt slāpes, atsvaidzināties vai nomazgāt rokas, bet ir arī videi draudzīga iniciatīva – piepildot līdzpaņemto ūdens pudeli ar dzeramo ūdeni, mēs samazinām PET pudeļu izmantošanu. Dzeramais ūdens brīvkrānā ir bez maksas.

Lai rūpētos par veselīga dzīvesveida un paradumu nodrošināšanu Bauskas novada iedzīvotājiem un viesiem, brīvpieejas dzeramā ūdens krāni atrodas šādās vietās Bauskas novadā:

• Bauskā:
    • Baznīcas un Rūpniecības ielas krustojumā,  koordin. 56°24'30.1"N 24°11'00.3"E
    • Kalēju ielā 12, koordin. 56°24'30.1"N 24°11'11.0"E
    • Rīgas ielā 38B, koodrin. 56°24'44.4"N 24°11'37.9"E
  • Vecumniekos:
    • Rīgas ielā 5, Vecumniekos, koordin. 56°36'24.3"N 24°31'17.3"E
  • Rundāles apvienības teritorijā:
    • Punslavās, Rundāles pagastā pretī mājai Punslavas 5, koordin. 56°27'27.2"N 24°02'55.3"E
    • Punslavās, Rundāles pagastā, pretī mājai Punslavas 7, koordin. 56°27'31.2"N 24°03'11.0"E

Tāpat kā centralizētajās ūdens apgādes sistēmās arī brīvkrānos pašvaldība sadarbībā ar Veselības inspekciju veic regulāru ūdens kvalitātes kontroli, tādējādi nodrošinot dzeramā ūdens kvalitātes prasības.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas interneta vietnē publicēta apkopojoša karte par vairāk kā 250 brīvpieejas dzeramā ūdens krāniem dažādos Latvijas novados.

Brīvpieejas ūdenskrānu izvietojums Latvijā redzams šeit:

Lai silta un izdevusies vasara!