Bauskas novada pašvaldība Kultūra
vizuālis

Šogad jau sesto reizi norisinājās vasaras vērienīgākais notikums Bauskā – mūzikas festivāls “Bauska TASTE”. Daudziem šī satikšanās gleznainajā Bauskas Pilskalna parkā kļuvusi par neatņemamu vasaras tradīciju – Bauskas Kultūras centra organizētais festivāls pulcē apmeklētājus gan no Bauskas novada, gan tālākām pilsētām.

Diemžēl festivāls “TASTE” beidzamajos gados aizvadīts ar zaudējumiem, kurus nākas segt pašvaldībai. Pašvaldības izdevumi kopā ar plānoto pašvaldības dotāciju festivāla organizēšanai 2022. gadā bija 59 934 EUR, 2023. gadā – 100 784 EUR. Apjomīgais papildu finansējums iepriekšējos gados pašvaldībā radījis spraigas diskusijas, tomēr vienmēr deputātu balsojums ir bijis pozitīvs, jo “TASTE” būtiski veicina novada atpazīstamību.

Organizējot šī gada festivālu, Bauskas Kultūras centra vadītājam tika uzdots uzraudzīt ieņēmumus no biļešu tirdzniecības un sabalansēt tos ar festivāla izdevumiem, un gadījumā, ja biļešu ieņēmumi nav izpildījušies plānotajā apjomā, tad veikt korekcijas festivāla izdevumu pozīcijās, taču Bauskas Kultūras centra vadītājs to nav ņēmis vērā un nav izvērtējis.

2024. gada februārī šī gada pašvaldības budžetā Bauskas Kultūras centram festivāla “TASTE” rīkošanai tika apstiprināta tāme ar plānotajiem ieņēmumiem 249 620 EUR un plānotajiem izdevumiem 249 620 EUR.

Veicot festivāla budžeta ieņēmumu un izdevumu tāmes analīzi, konstatēts, ka festivāla rīkošanai pieejamie finanšu līdzekļi ir 159 452,25 EUR, no kuriem 39 225,00 EUR ir dotācija no pašvaldības budžeta vispārējiem ieņēmumiem, 71 310,00 EUR - ieņēmumi par biļešu realizāciju un 48 917,25 EUR – citi ieņēmumi par maksas pakalpojumiem.

Līdz 13. septembrim ir veikti maksājumi par saņemtajiem pakalpojumiem un precēm 158 204,79 EUR apmērā, taču saskaņā ar Bauskas Kultūras centra noslēgtajiem līgumiem un saņemtajiem rēķiniem festivāla “TASTE” rīkošanai iestādei ir neapmaksātas saistības 133 049,58 EUR apmērā.

Lai varētu norēķināties ar pakalpojumu sniedzējiem un preču piegādātājiem par saistībām, 19. septembra Finanšu komitejas sēdē deputāti lēma par papildu finansējuma piešķiršanu 131 803 EUR apmērā pašvaldības iestādei “Bauskas Kultūras centrs” festivāla “TASTE” izdevumu segšanai. Nepieciešamie līdzekļi rasti, samazinot ietaupītos izdevumus, kuri pašvaldības 2024. gada budžetā rezervēti Eiropas Savienības fondu un citu projektu līdzfinansējumam. Lēmumprojekts raisīja diskusijas par iestāžu kontroli, atbildību un iespējamiem finanšu zaudējumu segšanas avotiem, tomēr kopumā tika atbalstīts.

Izvērtēs Bauskas Kultūras centra direktora atbildību

10. septembrī Bauskas novada pašvaldības izpilddirektors izdevis rīkojumu par komisijas izveidi dienesta pārbaudes veikšanai. Komisija izvērtēs iestādes “Bauskas Kultūras centrs” direktora atbildību par iestādes uzņemtajām saistībām, kas pārsniedz pašvaldības 2024. gada budžetā apstiprinātos finanšu līdzekļus, un iestādei piešķirto finanšu līdzekļu izlietošanu atbilstoši paredzētajiem mērķiem.

Bauskas Kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš (Politiskā pārstāvniecība: „Latvijas attīstībai") ir iesniedzis iesniegumu par darba attiecību izbeigšanu. Papildus tam saņemts iesniegums par deputāta mandāta nolikšanu, kas tiks izskatīts 26. septembra domes sēdē. Pašvaldībā tiek gatavots nolikums konkursam uz vakanto Bauskas Kultūras centra direktora amatu. Iestādi līdz konkursa rezultātu noskaidrošanai uzņēmies vadīt Bauskas Kultūras centra direktora vietnieks tehniskajā un saimnieciskajā darbā Uģis Skuja.