Jaunatne Sabiedrības līdzdalība
Jauniešu forums SAIES

20. septembrī Iecavas vidusskolā norisinājās forums "S.A.I.E.S.", kurā pulcējās jaunieši, izglītības jomas speciālisti, lēmumu pieņēmēji, jaunatnes jomas un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Forums radīja platformu diskusijām par jaunatnes politikas attīstību, inovatīviem risinājumiem un nākotnes izaicinājumiem. Pasākums bija daļa no projekta “Inovatīvas izaugsmes izaicinājums”, kura mērķis ir attīstīt jaunatnes politiku Bauskas novadā, veicinot kvalitatīvas un ilgtspējīgas sistēmas pilnveidi darbā ar jaunatni un sekmējot mobilā darba attīstību.

Projekta lozungs - "Lai augtu, vajadzīga drosme, jānotic sev un saviem spēkiem. Inovatīva izaugsme sākas ar uzdrīkstēšanos" - pauž to, ka ikviens jaunietis var kļūt par sava novada un nākotnes veidotāju. Arī forums aicināja jauniešus piedalīties, īstenot savas idejas un inovatīvus risinājumus, tā veicinot gan pašu, gan Bauskas novada izaugsmi.

SAIES

Forumu atklāja Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers: “Jūtos ļoti pagodināts un lepns, ka šodien Bauskas novada jauniešu forums "S.A.I.E.S." notiek tieši Iecavā. Jaunatnes joma mums visiem ir svarīga, jo jūs vienlaikus esat mūsu šodiena un mūsu rītdiena. Lai šodienas forums ir vieta, kur brīvi paust savu viedokli, izteikt priekšlikumus jauniešu dzīves uzlabošanai Bauskas novadā! Esiet aktīvi, enerģiski un draudzīgi!”

Bauskas novada pašvaldības Izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Aija Spriņķe atgādināja, ka jauniešu forumā netiekamies pirmo reizi; tas kļuvis jau par tradicionālu pasākumu: “Veidojam tādu kā apli pa novada teritoriju un pagājušajā gadā tikāmies Vecumniekos. Ir ļoti svarīgi, ka aktīvajiem un ieinteresētajiem jauniešiem ir dota iespēja piedalīties, izteikt savas domas un viedokli.

Foruma nosaukums ir daudznozīmīgs. Manā izpratnē, zem nosaukuma S.A.I.E.S. slēpjas vairākas lietas. Pirmkārt, esmu pārliecināta, ka šajā forumā SAIES visi mūsu novada aktīvākie jaunieši. Otrkrārt, foruma dienaskārtībā SAIES jums vissvarīgākie jautājumi, problēmas, domas. Un visbeidzot - vārds SAIES ikdienā tiek lietots saistībā ar ēdiena gatavošanu. Mēs sakām, ka dažkārt piens saiet rūgušpienā vai saldais krējums saiet sviestā. Tā visa rezultātā rodas jauns produkts, jauna kvalitāte. Tāpēc es esmu pārliecināta, ka jums, SAEJOT kopā, izveidosim jaunu, kvalitatīvu produktu, ko iekļaut mūsu jaunatnes politikā. Lai jums ražīga diena!” vēlēja A. Spriņķe.

Saies

Pirms pasākuma, aptaujājot jauniešus par to, ko viņi sagaida no foruma, izskanēja viedoklis, ka šī ir lieliska iespēja satikt vienaudžus un veidot ciešāku sadarbību. “Ceru, ka jauniešiem forumā būs iespēja sadarboties, iegūt jaunu informāciju, uzlabot komunikācijas prasmes un labi pavadīt laiku vienaudžu vidū,” sacīja Bauskas pilsētas pamatskolas direktora vietniece izglītības jomā Maruta Korpa (augšējā attēlā no labās), kas uz forumu bija ieradusies kopā ar četriem skolas jauniešiem. Vienai no viņiem, Aleksandrai Cerai, šī bija pirmā pieredze piedalīties jauniešu forumā. Aleksandra atzinīgi novērtēja iespēju iepazīt jaunus, pozitīvi motivētus cilvēkus un sadarboties.

Foruma "S.A.I.E.S." nosaukums ietver sevī piecas galvenās vērtības: Stabilitāte, Atbildība, Inovatīvas izaugsmes izaicinājums, Efektivitāte un Saikne. Katrs burts kā simbols caurvija foruma norisi, apvienojot dalībniekus diskusijās, pārdomās un kopīgās aktivitātēs, kur vārdi pārtapa konkrētos darbos. Vērtības tika integrētas ikvienā aktivitātē, kļūstot par kopīgu vadmotīvu gan jauniešiem, gan viņu atbalstītājiem.

Foruma praktiskās grupu sesijas kļuva par augsni jaunām idejām un pasākumiem, kas nākamajā gadā bagātinās jauniešu dzīvi Bauskas novadā. Priekšlikumi, kas izskanēja diskusijās, tiks iekļauti nākamā gada aktivitāšu plānā, tādējādi veicinot jauniešu aktīvu līdzdalību vietējā politikā un sabiedrības dzīvē.

Saies

Forums “S.A.I.E.S.” palīdzēja stiprināt saikni starp jauniešiem un vietējo kopienu, pievēršot uzmanību nozīmīgām tēmām un radot jaunas iespējas novada attīstībai. Īpašie viesi no organizācijām "Ghetto Games", "Centrs MARTA" un Svitenes pagasta biedrības "Mums pieder pasaule" dalījās ar savu pieredzi, akcentējot jauniešu iesaistīšanu sabiedrības procesos un atbalsta veicināšanu. Diskusijas aptvēra arī tādas nozīmīgas tēmas kā vielu atkarību prevencija, vardarbības novēršana un digitālo rīku loma mūsdienu izglītībā, jauniešu centru, telpu nozīmīgumu jauniešu personības pilnveidē.

Pasākuma dalībnieki saņēma īpašu suvenīru – T kreklu - ar domu, ka tas būs kā atgādinājums foruma galvenajai idejai: ikviens jaunietis var kļūt par aktīvu nākotnes veidotāju, piedaloties novada izaugsmē un stiprinot  piederību savai kopienai.

Saies

Paldies visiem pasākuma dalībniekiem! Uz tikšanos nākamajā forumā!

Šo projektu Bauskas novada pašvaldībā īsteno Izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta Jaunatnes nodaļa ar Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2024.–2026. gadam finansējumu, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu jauniešu izaugsmes un labklājības veicināšanā.

Bauskas novads ir vieta, kurā jaunieši aug par atbildīgiem, drosmīgiem un inovatīviem nākotnes līderiem. Novads, kur atgriezties un kuru saukt par mājām, jo "LABI BŪT MĀJĀS".