SIA Bauskas slimnīca Veselība
Fotoizstāde

Š.g. 13.jūnijā plkst. 15:00 SIA “Bauskas slimnīca” poliklīnikas 3. stāvā notiks Latvijas Reto slimību alianses fotoizstādes “Dzīvība ir vērtība” atklāšana. Izstāde poliklīnikas telpās būs apskatāma līdz 28. jūnijam.

Fotogrāfijās iemūžināti bērni, jaunieši un pieaugušie ar retām slimībām. Tā vedina iepazīt cilvēkus ar retām slimībām un viņu ikdienu.

“Fotoizstāde ataino cilvēkus ar retām slimībām kādā esības mirklī starp ikdienu un svētkiem, starp slimības uzliktiem ierobežojumiem un apziņu par savu iekšējo spēku. Svarīgākais viņu dzīvē ir veselība – tā ir vienīgā iespēja dzīvot”, tā ar radošo ieceri iepazīstina Latvijas Reto slimību alianses valdes locekle, fotogrāfiju tekstu autore Ieva Plūme. Fotogrāfiju autore ir fotogrāfe Natālija Petruhina.

Ceļojošā fotoizstāde viesojusies jau NVO namā Rīgā, LR Saeimas namā, Ulbrokas bibliotēkā, Ogres bibliotēkā, Miezītes bibliotēkā, Salacgrīvas bibliotēkā un Carnikavas Sociālā dienesta telpās. Izstādes atklāšanā būs iespēja uzklausīt pieredzes stāstu no Latvijas Reto slimību alianses valdes locekles un biedrības “Angelman Latvia” valdes priekšsēdētājas Sanitas Siņicas.

“Reta slimība var sagriezt dzīvi ar kājām gaisā, bet tas nenozīmē, ka mēs pārstājam dzīvot. Ar fotoizstādi “Dzīvība ir vērtība” mēs šo vēstījumu nesam tuvāk sabiedrībai dažādās Latvijas vietās un priecājamies, ka Bauska ir viena no šīm vietām”, tā Sanita.

SIA “Bauskas slimnīca” vadītāja Margarita Epermane atzīst:

“Cilvēks ir lielākā vērtība, un slimības esamība vai neesamība nevar būt par pamatu citādākai attieksmei vai nodrošināmai dzīves kvalitātei. Mūsu sabiedrības attieksme spēj palīdzēt cilvēkiem citādākā veselības stāvoklī sajust iekļaušanu un pieņemšanu kā līdzvērtīgam sabiedrības loceklim”.

Izstādes fotodarbi ir tapuši Reto slimību dienas 2023 kampaņas ietvaros, kas notika pateicoties Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstītajai EEZ un Norvēģijas grantu programmai “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Izstādes digitālā versija apskatāma šeit: https://www.youtube.com/watch?v=ujyfDyqShTE

Izstādi Bauskā rīko Latvijas Reto slimību alianse sadarbībā ar SIA “Bauskas slimnīca”.

Vairāk informācijas: Sanita Siņica (sanita@retasslimibas.lv, tel. 28329893)