Iecavas apvienības pārvalde Vide Projekti
Ierīkots brīvkrāns pie skeitparka

Iecavā, pie skeitparka Sporta ielas galā, ierīkota dzeramā ūdens uzpildes stacija jeb brīvkrāns, no kura pilsētas iedzīvotāji un viesi var veldzēties ar tīru dzeramo ūdeni.

Pie jaunā brīvkrāna var padzerties vai piepildīt līdzpaņemto ūdens pudeli. Ierīce aprīkota tā, lai to izmantotu arī mājdzīvnieku dzirdināšanai.

brīvkrāns mājdzīvniekiem

Paredzams, ka brīvkrānu lietos daudzi, jo tas ierīkots pilsētas daudzfunkcionālajā atpūtas zonā blakus intensīvi apdzīvotai Iecavas teritorijai un netālu no iecienītiem tūrisma objektiem: luterāņu baznīcas un Dievdārziņa takas.

Nodrošinot iespēju atkārtoti uzpildīt ūdens pudeles, sabiedrība tiek mudināta samazināt taras patēriņu un vides piesārņojumu. Tā ir arī iespēja ietaupīt naudu, jo ūdens pieejams bez maksas.

Ūdens uzpildes stacijas ierīkošanu Iecavas apvienības pārvaldes uzdevumā veikusi pašvaldības kapitālsabiedrība SIA „Bauskas novada komunālserviss”. Brīvkrāns ir pieslēgts centralizētajam ūdensvadam, nodrošinot kvalitatīvu, normatīvajiem aktiem atbilstošu dzeramo ūdeni.

Šis ir pirmais ierīkotais brīvkrāns Iecavas teritorijā.

Dzeramā ūdens uzpildes stacija iegādāta Interreg V-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2021.-2027. gadam projekta SAFE RESPONSE (LL-00077) ietvaros.

Iekārtas iegādes izmaksas: 7847,09 eiro.

Piegādātājs: SIA King Coffee Service.

Vairāk par projektu: https://ej.uz/91c5

Projekts