Projekti Interreg Latvija-Lietuva Iecava
Sāk veidot zaļo labirintu

8. augustā Iecavas parkā pie Grāfa laukuma ir uzsākti būvdarbi labiekārtojuma objektā - bijušās Iecavas muižas ēkas vietas iezīmēšana dabā.

Jau 31. jūlijā  būves vieta ir nodota būvdarbu veicējam SIA ‘’Warss+’’, ar kuru atklāta konkursa iepirkuma procedūras rezultātā ir noslēgts līgums par 139 517,42 EUR (ieskaitot PVN).

Darbus plānots paveikt trīs mēnešu laikā, un vēl papildu mēnesis atvēlēts objekta nodošanai ekspluatācijā.

Objekta būvdarbus uzraudzīs atklāta konkursa iepirkuma procedūrā izraudzītais būvuzraugs SIA ‘’Somniar’’ par kopējo summu 2480,50 EUR (ieskaitot PVN). Šī paša līguma ietvaros būvuzraugs vēl divus gadus pēc būvdarbu pabeigšanas veiks garantijas laika apsekošanu un atskaites sagatavošanu par apsekošanas rezultātiem, norādot konstatēto defektu aprakstu un cēloņu izvērtējumu. Autoruzraudzību veiks projekta autors SIA “7 A.M”  par kopējo summu 544,50 EUR (ieskaitot PVN).

Jau vēstīts, ka Bauskas novada pašvaldība ir iesaistījusies projekta “Atklāj un sajūti zaļos noslēpumus Zemgalē un Žemaitijā! (Green Secrets”, Nr. LL-00126) īstenošanā.

Projekta mērķis ir paplašināt ilgtspējīga un zaļā tūrisma iespējas Latvijas–Lietuvas pārrobežu reģionos, ieviešot kopīgo ceļojumu maršrutu “Zaļie un sajūtu noslēpumi” un nodrošinot daudzveidīgas atpūtas iespējas Zemgales un Žemaitijas reģiona dabā un pilsētvidē.

Iecavas muižas parkā tiks izveidots zaļais labirints, atainojot senās muižas pils un tās telpu kontūras. Labirintu veidos krūmu stādījumi, kurus regulāri apgriezīs, lai piedotu ansamblim nepieciešamo telpiskumu. Izteikta ēkas kontūra nebūs redzama uzreiz, bet kad stādījumi paaugsies un tiem tiks izveidota vajadzīgā forma.

Muižas iezīmētās telpu vietas paredzēts numurēt, lai kopīgajā informatīvajā stendā varētu sameklēt muižas telpu arhitektūras eksplikāciju un aprakstu par to agrāko pielietojumu. Zaļo labirintu un informācijas stendu papildinās vairāki labiekārtojuma elementi: bruģētas taciņas, šūpoles, ēvelēta apses koka soli, rūsinātas metāla atkritumu tvertnes.

Projektu pašvaldība īsteno saskaņā ar iepriekš Iecavas novadā apstiprināto Iecava parka attīstības koncepciju.

Projekta  “Atklāj un sajūti zaļos noslēpumus Zemgalē un Žemaitijā!” ieviešanas laiks: 01.02.2024. – 31.01.2026
Projektu līdzfinansē: Interreg VI-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2021.-2027. gadam
Kopējais finansējums: 740 810,12 EUR
Līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda: 592 648,09 EUR

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Bauskas novada pašvaldība, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Projekts