Veselība Projekti Iecava

Jau šī gada nogalē mediķi Iecavas veselības centra rentgena diagnostikas kabinetā sāks strādāt ar jaunu iekārtu. Vienošanās starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) un Bauskas novada pašvaldības aģentūru “Iecavas veselības centrs” par Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda projekta “Digitālās stacionārās rentgena iekārtas iegāde” īstenošanu tika parakstīta 2024. gada februāra beigās.

Maija sākumā tika izsludināts atklāts iepirkumu konkurss, bet augusta vidū noslēgts iepirkuma līgums ar SIA “KJ Serviss” par kopējo summu 84 579 EUR, ieskaitot PVN. Iekārtas piegāde un uzstādīšana, kā arī speciālistu apmācība veicama līdz šā gada novembra vidum. Sākotnēji projekta īstenošanas termiņš bija 2024. gada 30. septembris. Tā kā iepirkuma nosacījumi paredz rentgena iekārtas piegādi trīs mēnešu laikā, tad vienošanās grozīta, pagarinot projekta īstenošanas laiku līdz 2024. gada 31. decembrim.

Jaunā iekārta no līdzšinējās atšķiras ar  vairākām priekšrocībām: tā ir ergonomiska – galds ir nolaižams zemāk par esošo; ātrāks izmeklējums, labākas kvalitātes rentgena uzņēmums, kā arī ļoti būtiski pacientiem tiks nodrošināta elektroniskā datu pieejamība.

Kā jau vēstīts, Bauskas novada dome ir pieņēmusi lēmumu par pašvaldības aģentūras ‘’Iecavas veselības centrs’’ reorganizāciju, kas jāpabeidz līdz šā gada 31. oktobrim. ‘’Iecavas veselības centram’’ pārtopot par SIA “Bauskas slimnīca” filiāli “Iecava”, tiks uzlabota veselības aprūpes pieejamība un kvalitāte: rentgena pakalpojumi būs pieejami  biežāk nekā līdz šim - līdz pat četrām reizēm nedēļā, tādējādi nodrošinot pakalpojumu pieejamību Iecavas un tuvākās apkārtnes iedzīvotājiem, informē Margarita Epermane, SIA “Bauskas slimnīca” vadītāja. Vienlaikus filiālē plānots turpināt sniegt līdz šim piedāvātos primārās aprūpes un sekundārās aprūpes (ambulatoros) pakalpojumus, kā arī pakāpeniski paplašināt speciālistu un izmeklējumu pieejamību. Jau šajā gadā būs pieejamas dermatologa, pneimonologa, neiroķirurga konsultācijas, kā arī biežāki ultrasonogrāfijas izmeklējumi.

Ņemot vērā, ka projekta kopējā summa ir 95 562 EUR un iepirkuma rezultātā radies ietaupījums 10 983 EUR, ir plānots grozīt projekta īstenošanas vienošanos, lai iegādātos ar diagnostiku saistītu aprīkojumu, ko pieļauj projekta nosacījumi.

Projekta mērķis ir stiprināt sekundāro ambulatoro pakalpojumu sniedzēju veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas infrastruktūru, nodrošinot visaptverošu, ilgtspējīgu un integrētu veselības pakalpojumu sniegšanu, lai mazinātu infekciju slimību izplatību un veicinātu epidemioloģisko prasību ievērošanu.

Projekta ieviešanas laiks: 28.02.2024.-31.12.2024.

Projekta kopējais budžets: 95 562 EUR, tajā skaitā:
Atveseļošanas fonda finansējums:
63 178,00 EUR;
Valsts budžeta finansējums (pievienotās vērtības nodokļa izmaksām): 13 267,38 EUR;
Privātais attiecināmais finansējums: ne mazāk kā 19 116,62 EUR.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Bauskas novada pašvaldība, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

projekts