Izglītība Pašvaldība
datori izglītība

4. oktobrī pašvaldībā piegādātas 968 Acer Cromebook 511 iekārtas. Bauskas novada administrācijas Izglītības nodaļa informē, ka šobrīd tiek gatavota dokumentācija, lai jau tuvākajā laikā datorus varētu nogādāt izglītības iestādēs.

Iekārtas tiks piešķirtas visām pašvaldības izglītības iestādēm, kurās izglītojas 1.-6. klašu skolēni, tai skaitā arī Pamūšas un Zālītes pamatskolā.

Datoru iepirkums īstenots projekta “Digitālās plaisas mazināšana sociāli neaizsargātajām grupām un izglītības iestādēs” ietvaros ar Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda atbalstu, lai mazinātu digitālo plaisu un datoru kā mācību līdzekli padarītu pieejamu ikvienā skolā ikvienam skolēnam. Iepirkumā izvēlēti trīs portatīvo datoru modeļi ar “Chrome” operētājsistēmu “Acer Chromebook 511”, “Asus Chromebook CX1” un “HP Chromebook 14 G7”.

Portatīvās datortehnikas piegādi līdz 2023. gada beigām īstenos trīs posmos:

• 1. posms septembra beigas/oktobra sākums 1.- 6. klašu skolēniem;
  • 2. posms novembrī 7.- 9. klašu skolēniem;
  • 3. posms decembrī vidusskolēniem.

Datortehnikas piegāde ir tikai viens no projekta “Digitālās plaisas mazināšana sociāli neaizsargātajām grupām un izglītības iestādēs” mērķiem digitālās plaisas mazināšanai. Papildus plānots veikt priekšizpēti par interneta datu pārraides jaudas problēmām un vajadzībām izglītības iestādēs, lai paplašinātu iespējas digitālos mācību līdzekļus izmantot mācību procesā. Datoru pieejamība ir īpaši nozīmīga pārejā uz vienotu skolu, kad virkne mācību līdzekļu pieejami tikai digitāli.

Atgādinām, ka aizvadītā gada sākumā jau īstenots pirmais posms programmā “Dators ikvienam skolēnam” 7.- 9. klašu skolēniem, kura ietvaros Bauskas novada pašvaldība saņēma 611 iekārtas.

Datoru iegāde ES Atveseļošanas fonda finansējuma ietvaros papildina plašu, kompleksu darbību kopumu ceļā uz vispārējās izglītības sistēmas digitalizāciju, lai nodrošinātu mūsdienīgu izglītības apguves iespēju katram skolēnam.

Izglītības rīcībpolitikas mērķis ir līdz 2025. gadam visās izglītības iestādēs, kurās apgūst vispārējās izglītības saturu, nodrošināt katru pedagogu un katru 7.- 12. klašu  skolēnu ar datoru kā mācību līdzekli,  sasniedzot vismaz 1 : 3 ierīču un skolēnu skaita proporciju 1.- 3. klašu skolēniem un vismaz 1 : 2 ierīču un skolēnu skaita proporciju 4.- 6. klašu skolēniem. Datoru izmantošana būs elastīga, izmantojot tos gan mācību procesa nodrošināšanā, gan kā mobilās datorklases, gan patstāvīgā darba veikšanai izglītības iestādē, veidojot datoru bibliotēkas.