Izglītība Sabiedrības līdzdalība
izglītōiba

“Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģija līdz 2030. gadam” nosaka, ka prioritārie ilgtermiņa rīcības virzieni izglītības jomā ir izglītības pieejamība un pārmaiņas izglītības procesa organizācijā, skola kā sociālā tīklojuma centrs, kontekstuāla izglītība un pedagoga profesijas maiņa, e-skola un informācijas tehnoloģiju izmantošana, izglītošanās mūža garumā. Izglītībai jābūt kvalitatīvai, visa mūža garumā pieejamai un uz radošumu orientētai, kas ļauj reaģēt uz globālās konkurences un demogrāfijas izaicinājumiem un ir viens no priekšnoteikumiem ekonomikas modeļa maiņai.

Saskaņā ar Bauskas novada pašvaldības un SIA “Ķemers Business and Law Company” līgumu Nr. BNP/TI/2024/07 “Bauskas novada izglītības attīstības stratēģijas un rīcības plāna 2024. -2029. gadam izstrāde” veikta Bauskas novada Izglītības attīstības stratēģijas 2024. -2029. gadam 1. redakcijas izstrāde, ietverot esošās situācijas izvērtējumu un stratēģiskās daļas un rīcības plānu. Stratēģija ir izstrādāta, ņemot vērā Bauskas novada ilgtspējīgas attīstības stratēģiju līdz 2035. gadam un attīstības programmu 2022.-2028. gadam.

Bauskas novada izglītības attīstības stratēģija 2024.-2029. gadam ir vidēja termiņa attīstības plānošanas dokuments, kurā noteikts Bauskas novada izglītības nozares attīstības redzējums līdz 2029. gadam – vidēja termiņa prioritātes un pasākumu kopums stratēģisko uzstādījumu īstenošanai. Šis ir pirmais izglītības nozares attīstības plānošanas dokuments, kurš izstrādāts pēc administratīvi teritoriālās reformas. Dokumenta mērķis ir nodrošināt saskaņotu un koordinētu Bauskas novada izglītības nozares attīstību vidējā termiņā.

Stratēģiju veido vairākas daļas, kurā ietvertas vidēja termiņa prioritātes un rīcības virzieni (pasākumu kopums), īstenošanas uzraudzības un novērtēšanas kārtība:

1. Esošās situācijas izvērtējums

Izstrādātājs: Bauskas novada administrācijas Izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta Izglītības nodaļa.

2. Bauskas novada Izglītības attīstības stratēģija 2024.- 2029. gadam

Izstrādātājs: SIA “Ķemers Business and Law Company”.

Publiskās apspriešanas termiņš: no 2024. gada 30. septembra līdz 2024. gada 30. oktobrim.

Rakstiski priekšlikumi brīvā formā ar norādi “Izglītības attīstības stratēģija” iesniedzami līdz 30. oktobrim (ieskaitot):

• Bauskas novada pašvaldības iestādes “Bauskas novada administrācija” Izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta Izglītības nodaļas vadītājai Baibai Šuminai e-pastā: baiba.sumina@bauskasnovads.lv. ;
  • Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros Bauskas novadā;
  • Mobilajā lietotnē “Bauskas novads” (Iesniegumi - Iesniegums vispārīgos jautājumos).

Informācija uzziņai:

Baiba Šumina

Izglītības nodaļas vadītāja
baiba.sumina [at] bauskasnovads.lv

Ilze Ērgle

Izglītības speciāliste - izglītības kvalitātes jautājumos
ilze.ergle [at] bauskasnovads.lv