Kultūra Projektu konkurss
Kultūras projektu konkurss

Ja iedomāsimies, ka dzīve ir kā audekls, tad ikdienas darbi un pienākumi veido šī audekla pamatkrāsu, bet košumu un emocijas piešķir kultūras pasākumi: mākslas izstādes, svētki, teātra izrādes, festivāli un koncerti.

Arī Bauskas novadā varam baudīt gadu gaitā iemīļotus pasākumus, kas sniedz pozitīvus iespaidus gan novadniekiem, gan mūsu viesiem. Turklāt kultūras pasākumi nav tikai izklaide. Tie palīdz atslēgties no ikdienas stresa, atgūt enerģiju un atjaunot iekšējo līdzsvaru. Tie paplašina mūsu redzesloku un rada kopības sajūtu. Tie rezonē tuvākajā reģionā un pat aiz Latvijas robežām, veicinot novada atpazīstamību un aicinot šurp tūristus no malu malām. Svētki atbalsojas vietējo uzņēmēju un sabiedrisko organizāciju lokā, jo liek viņiem domāt, kā paplašināt ēdināšanas, naktsmītņu, mazumtirdzniecības, transporta, kultūras iestāžu un citus pakalpojumus.

Lai arī nākamgad Bauskas novada iedzīvotājiem un viesiem tiktu piedāvāti kvalitatīvi kultūras pasākumi, Bauskas novada pašvaldība izsludina kultūras projektu konkursu un aicina pasākumu rīkotājus pretendēt uz līdzfinansējumu festivālu un sabiedriski nozīmīgu kultūras projektu organizēšanai.

Konkursa mērķis ir atlasīt un finansiāli atbalstīt Bauskas novadam nozīmīgu, mākslinieciski augstvērtīgu:

• dažādām sabiedrības grupām pieejamu daudzveidīgu kultūras pasākumu norisi;
  • novada ekonomisko izaugsmi un kultūras tūrismu sekmējošu kultūras pasākumu norisi;
  • unikālu kultūras projektu īstenošanu kultūras un mākslas nozarēs;
  • kultūrvēsturisko mantojumu, tradīcijas un vietējo identitāti stiprinošu kultūras projektu īstenošanu.

Līdzfinansējumam līdz 15 000 eiro var pieteikties fiziskas un juridiskas personas, kas ir saimnieciskās darbības veicēji. Konkursā var iesniegt projektu pieteikumus, kuru realizācija Bauskas novadā notiks 2025. gada ietvaros. Pieteikumi jāiesniedz līdz 2024. gada 30. oktobrim.

Līdzfinansējuma piešķiršana projektiem tiks veikta konkursa kārtībā. Tiem jābūt ar saturiski pārdomātu, producētu kultūras programmu, kas savā formā atšķiras no regulāra kultūras procesa un ir publiski pieejams ar potenciālu piesaistīt plašu sabiedrības daļu, tostarp kultūras tūristus. Būtisks vērtēšanas kritērijs - vai projekts sekmē mākslas un kultūras mantojuma tradīciju iedzīvināšanu, saglabāšanu un popularizēšanu, stiprina vietējo identitāti. Tiks ņemts vērā arī tas, vai projekts ir unikāls un notiek tikai Bauskas novadā, vai veicina kultūras tūrismu, atbalsta vietējo amatniecību un uzņēmējdarbību.

Lēmumu par atbalstāmajiem projektu pieteikumiem izvērtēs speciāli izveidota komisija slēgtā sēdē. Atbalstīto projektu saraksts tiks publicēts pašvaldības tīmekļvietnē www.bauskasnovads.lv ne vēlāk kā nedēļu pēc komisijas lēmuma pieņemšanas.

Pielikumi: