Jaunieši Saldū

12. jūnijā Bauskas novada pārstāvji devās pieredzes apmaiņā uz Saldus novadu. Brauciens tika realizēts  projekta “Inovatīvas Izaugsmes Izaicinājums” ietvaros, lai izvērtētu un ieviestu labās prakses piemērus darbā ar jaunatni Bauskas novadā, kā arī sekmējot jauniešu līdzdalību, iespējas un tīklošanos ar citu novadu Jauniešu domes pārstāvjiem.

Saule mijās ar lietu, bet tas netraucēja jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem baudīt braucienu un piedalīties plānotajās aktivitātēs. Bija iespēja iepazīties ar Saldus jauniešu māju, tās darbību un  piedāvājumu. Tika spēlētas dažādas sadraudzības spēles, kā arī Jauniešu domes pārstāvji izmantoja iespēju tīkloties savā starpā.

Picas Saldū

Dienas programmā bija Saldus novada prezentācija par darbu ar jaunatni, mobilo darbu, tā plānošanu un ieviešanu. Izskanēja Jauniešu domes pieredzes stāsti par paveikto un izaicinājumiem, kā arī nākotnes mērķiem. Kopā pusdienojot kafejnīcā Hot Cafe, neformālā vidē baudot picas, projekta dalībniekiem bija iespēja diskutēt un tīkloties.

Tīklošanās Saldū

Iepazinām Saldus pilsētu un izmēģinājām mobilo darbu ar jaunatni novadā – pārgājienam sekoja spēles, kas noslēdzās ar pikniku. Kā atzīst paši jaunieši, arī Bauskas novadā nepieciešams ieviest šādas aktivitātes: izbraucieni uz pagastiem, piedāvājot dažādas līdzdalības aktivitātes, sekmēs jauniešu ar ierobežotām iespējām iesaisti, kā arī nodrošinās vienlīdzīgas iespējas visiem jauniešiem.

Pikniks Saldū

Viens no projekta aktivitāšu uzstādījumiem ir jauniešu iesaiste, Bauskas novada Jauniešu domes, kā arī izglītības iestāžu pašpārvalžu un jauniešu līderu līdzdalības attīstīšana un pilnveide.

Iesaistot jauniešus plānošanas un izvērtēšanas procesos, veicinām gan jauniešu personības prasmju pilnveidi, gan prasmi aizstāvēt savu viedokli un tiesības. Radot vidi, kas balstīta uz uzticību, atbildību, spēju redzēt un sadzirdēt, veidojam lielāku pašpārvalžu un jauniešu domes dalībnieku vēlmi iesaistīties. Ļaujam viņiem noticēt sev, kas veicina jaunatnes politikas attīstību novadā - jo centrā ir JAUNIETIS! Jaunieša tagadne un nākotne!

Sasniegti izvirzītie aktivitātes uzdevumi:

• Jauniešu domes pārstāvjiem iespēja līdzdarboties darba ar jaunatni plānošanā, kā arī sekmē jauniešu viedokļu integrēšanu jaunatnes jomas attīstībā.
  • Jaunatnes darbinieki pilnveidojuši prasmes, zināšanas mobilā darba plāna izstrādei, kā arī mobilā darba ieviešanai pašvaldībā.
  • Labās prakses piemēru apmaiņa starp jauniešu domju pārstāvjiem;
  • Tīklošanās iespējas Latvijas mērogā;
  • Prasme saskatīt un izvērtēt savas iespējas savā pašvaldībā.

Projekts “Inovatīvas Izaugsmes Izaicinājums” tiek realizēts Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2024.-2026. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Projekta mērķis: attīstīt jaunatnes politiku Bauskas novadā, veicinot kvalitatīvas un ilgtspējīgas darba ar jaunatni sistēmas pilnveidi, sekmējot mobilā darba attīstību.

Līga Briģe

Jaunatnes nodaļas vadītāja