Jaunatne
Jaunatne

Bauskas novada kopienas centrā “Pasta5” šobrīd norisinās projekta “Bauskas novada individuālais plāns digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstībai” otrā darbnīca, kas veltīta medijpratības tēmai. Darbnīca piedāvā iespēju jauniešiem ne tikai iegūt jaunas zināšanas un prasmes, bet arī praktiski pielietot tās, veidojot nozīmīgus un sabiedrību ietekmējošus saturus.

Medijpratības darbnīca veicina jauniešu izpratni par sociālo mediju nozīmi un attīsta prasmi kritiski vērtēt, analizēt un lietot informāciju dažādos medijos. Dalībnieki apgūst mediju darbības principus, informācijas ticamības izvērtēšanu, manipulāciju atpazīšanu, kā arī viltus ziņu un propagandas identificēšanu. Vienlaikus viņi mācās atbildīgi un ētiski izmantot medijus, veidojot informatīvas kampaņas, kas veicina jauniešu līdzdalību sabiedrībā.

Praktiskajā daļā jaunieši apgūst video sižetu veidošanu, darbojoties tiešsaistes platformās un radot informatīvus materiālus saprotamā un saistošā valodā un formātā.

Jauniešu domes priekšsēdētāja par šo darbnīcu: "Šī ir lieliska iespēja apvienot izglītošanos par medijpratību ar neformālu tīklošanos, gatavojot picas. Kamēr cepas picas, dalībnieki var pilnveidot savas digitālās prasmes. Izcila iespēja arī novada jauniešus iepazīstināt ar Bauskas novada jauniešu domes darbību!"

Jaunatne

Darbnīcu vada nodibinājuma “ViedDoma” pārstāvji.

Projekts turpināsies ar jauniem pasākumiem, kas veicinās jauniešu digitālo pratību un iesaisti mediju satura veidošanā.

Pasākums tiek īstenots projekta “Bauskas novada individuālais plāns digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstībai” ietvaros, kas ir daļa no Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda projekta Nr. 2.3.2.1.i.0/1/23/I/CFLA/002 “Digitālā darba ar jaunatni sistēmas attīstība pašvaldībās”.

Par Atveseļošanas fondu:

Atveseļošanas fonds (Recovery and Resilience Facility) ir EK centralizēti pārvaldīta budžeta programma, kas izveidota papildus 2021.–2027. gada plānošanas perioda ES daudzgadu budžetam. Tās mērķis ir atbalstīt reformas un investīcijas, kas saistītas ar pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku, kā arī mazināt krīzes radīto sociālo un ekonomisko ietekmi. No Atveseļošanas fonda Latvijas tautsaimniecībā līdz 2026. gada beigām paredzēts investēt 1,97 miljardus eiro, īstenojot reformas un veicot investīcijas visos sešos Atveseļošanas fonda darbības virzienos: Klimats un enerģētika (tai skaitā REPowerEU), Digitālā transformācija, Nevienlīdzības mazināšana, Ekonomikas transformācija, Veselība un Likuma vara.”

Finansē Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.