Bauskas novads Der zināt
Attēls

28. un 29. jūlija vētra ir radījusi postījumus arī Bauskas novadā, laužot kokus un zarus, bloķējot satiksmi. Pašvaldības atbildīgie darbinieki apkopo informāciju par kritušajiem kokiem, un iespēju robežās norit to novākšanas darbi.

UZ LAIKU SLĒGTS MEŽOTNES TILTIŅŠ PĀRI LIELUPEI

Paaugstinoties ūdens līmenim, no vietas izpeldējis Mežotnes tiltiņš pāri Lielupei! Tiltiņu apsekos un konstatēs bojājumus, tiklīdz ūdens līmenis pazemināsies.

BAUSKAS KAPOS NOLŪZUŠI KOKI

Bauskas pilsētas kapos aizlausti vairāki koki. Iedzīvotājus aicinām izvērtēt situāciju pirms doties apkopt piemiņas vietas.

“SADALES TĪKLS” INFORMĒ

Šodien, 29. jūlijā, vairākās novada teritorijās ir elektrības padeves atslēgumi. Bauskas novadā bez elektroenerģijas ir 5000 klienti, no tiem 2599 Iecavas teritorijā.

Uzņēmums aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai par elektroenerģijas atslēgumiem ŠEIT.

AUTOVADĪTĀJU IEVĒRĪBAI

Latvijas Valsts ceļi informē, ka kritušo koku un izskalojumu dēļ satiksme bloķēta:

• Autoceļš Zvirgzde–Misa–Dāviņi (V1012) pie Lūmaņiem (3,6. km). Apbraukšana iespējama caur Vecumniekiem un Misu.

Satiksme apgrūtināta, daļēji slēgta:

• Bauskas šoseja (A7) pie Dzimtmisas.

Turpinoties spēcīgām lietavām, uz ceļiem var veidoties izskalojumi un ceļi var applūst. Autovadītājiem jārēķinās, lai novērstu vētras sekas un atjaunotu satiksmi pilnībā, būs nepieciešams ilgāks laiks. Tāpēc, ja ir nepieciešams doties ceļā, tam ir jāparedz papildu laiks. Ar visiem satiksmes ierobežojumiem vētras postījumu dēļ var iepazīties ŠEIT.

VUGD aicina iedzīvotājus apzināties, ka bīstamība saglabājas! Nedodieties apskatīt postījumus, tas var būt bīstami un apgrūtināt atbildīgo dienestu darbu. Ugunsdzēsēji glābēji prioritāri reaģē uz tiem izsaukumiem, kuros iespējams apdraudējums cilvēka dzīvībai un veselībai, tāpēc aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un apzināties, ka vēja postījumu likvidēšanas darbi notiks ilgākā laika periodā.

Par postījumiem aicinām zvanīt:

• 112 - uz vienoto ārkārtas palīdzības tālruņa numuru, ja laika apstākļi ir radījuši postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas. Aicinām lejupielādēt savā viedtālrunī bezmaksas lietotni "112 Latvija", kas palīdzēs ērti informēt operatīvos dienestus, ja nepieciešama palīdzība, kā arī saņemt brīdinājuma paziņojumus!
  • Par izskalojumiem, kritušiem kokiem un citiem vētras postījumiem uz valsts autoceļiem aicinām informēt, zvanot uz 80005555.
  • Par postījumiem Bauskas novadā var ziņot pašvaldības lietotnē.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus iespēju robežās palikt mājās, bez vajadzības neuzturēties ārpus telpām, izvairīties no mežu, parku un rotaļlaukumu apmeklēšanas, kā arī neuzturēties vietās, kuras var applūst.