Dzintars Cāzers

2024. gada 25. oktobrī SIA ‘’Bauskas novada komunālserviss’’ (BNKS) kapitāldaļu turētāja pārstāvis, Bauskas novada pašvaldības izpilddirektors Ivars Romānovs ir pieņēmis lēmumu par Dzintara Cāzera atsaukšanu no BNKS valdes priekšsēdētāja amata.

I. Romānovs informēja, ka BNKS darbībā ir konstatētas vairākas problēmas, kuru dēļ uzņēmuma darbība 2024. gada otrajā un trešajā ceturksnī vērtējama kā neapmierinoša. Kapitālsabiedrības valdes priekšsēdētājs Dzintars Cāzers nav piedāvājis risinājumus, kuri spētu nodrošināt uzņēmuma darbību tā, lai sniegtie pakalpojumi, klientu serviss un komunikācija gan ar pakalpojumu saņēmējiem, gan pašvaldību kā dibinātāju tiktu nodrošināta labā kvalitātē un kapitālsabiedrības darbību varētu vērtēt pozitīvi.

‘’Nepilnvērtīga komunikācija un neapmierinoša procesu vadība BNKS konstatēta gan atkritumu saimniecības un namu apsaimniekošanas, gan ūdenssaimniecības pakalpojumu jomā,’’ norāda Ivars Romānovs.

Ņemot vērā minētos apstākļus, BNKS dalībnieku ārkārtas sapulcē 25. oktobrī pieņemts lēmums par Dz. Cāzera atsaukšanu no BNKS valdes priekšsēdētāja amata.

Bauskas novada pašvaldība apzinās, ka tik liela daudznozaru uzņēmuma reorganizācija, kāds ir BNKS, nav vienkāršs process un izvirzītos mērķus nevar sasniegt īsā termiņā. Stratēģisko virzienu nav plānots mainīt un iesāktās pārmaiņas tiks pabeigtas, lai BNKS izveidotu par efektīvi pārvaldītu, paredzamu un klientu atzītu uzņēmumu ar stabiliem finanšu rādītājiem. Izvērtējot līdz šim paveikto, pašvaldības vadība lemj par taktikas maiņu BNKS būtisko jautājumu risināšanā un izskata iespējamās pārmaiņas uzņēmuma vadības struktūrā.

Līdz ar 25. oktobra lēmumu pašlaik ‘’Bauskas novada komunālservisa’’ darbu vadīs kapitālsabiedrības valdes loceklis Uģis Saukums.