Kultūra
Koncerts Bruknā
Publicitātes foto: Kaspars Teilāns.

16. augustā BRUKNĀ aizvadīts patiesi grandiozs brīvdabas koncertuzvedums “LAIKS. TU. LŪGŠANA. Dziedājumi un Arvo Perts”.

Koncertuzvedumā piedalījās situminstrumentālisti Mikus Bāliņš un Elvijs Endelis, dziedātāja Aleksandra Špicberga un vīru vokālā grupa. Īpašo gaismu un skaņas konceptu, kas klausītājiem ļaus piedzīvot “brīvdabas katedrāles” efektu, bija radījuši gaismu režisors Ivars Vācers un skaņu režisors Andris Ūze.

Koncerts Bruknā

Vārdos nav aprakstāma brīnumainā atmosfēra, kas valdīja piektdienas vakarā Bruknā! Lai koncerts izdotos bija parūpējusies arī daba – lietus gāja Bruknai garām ar lielu līkumu! Debesis gleznoja pasakaina mēnesnīca un zvaigznes, sasaucoties ar Ivara Vācera radīto gaismu režiju. Dziedātāju balsīm laiku pa laikam no tālienes pievienojās dzērves, bet sitaminstrumentiem piebalsoja sienāži.

Koncerts Bruknā

“Paldies jums visiem bezgalīgs! Par sajūsmā ieplestām acīm! Par izsprāgušu asariņu basu dziedājumā! Par pacelšanu spārnos! Paldies māksliniekiem par iespēju baudīt un piedzīvot šo skaisto mūzikas vakaru. Tas bija fantastiski! Koncerts bija īpašs! Un laiks arī mūs lutināja,” emocijās dalījās izrādes apmeklētāji.

Koncertuzvedumā “LAIKS. TU. LŪGŠANA. Dziedājumi un Arvo Perts” skanēja dažādu gadsimtu un tradīciju garīgi dziedājumi latīņu, grieķu, aramiešu, baznīcslāvu, latviešu valodās un igauņu komponista ARVO PERTA instrumentālas skaņu gleznas.

Koncerts Bruknā

Projekta “Laiks. Tu Lūgšana” radošā komanda cer arī nākamvasar aicināt garīgās mūzikas mīļotājus uz satikšanos Bruknā! Savukārt jau pavisam drīz – 28. septembrī Cēsīs un 6. oktobrī Liepājā - būs iespējams redzēt projekta otro koncertuzvedumu “Laimes flauta”.

Brīvdabas koncrtuzvedums Bruknā “Laiks. Tu. Lūgšana. Dziedājumi un Arvo Perts” notika, pateicoties Bauskas novada pašvaldības atbalstam. Koncertuzvedums bija viens no deviņiem kultūras projektu konkursā atbalstītajiem pasākumiem; pašvaldība tā organizēšanai piešķīra 6444,03 EUR.

Koncerta lieldraugs - piedzīvojumu un iedvesmas vieta “Nākotnes parks”. Koncertuzveduma radošā  komanda pateicas par atbalstu katram, kurš pielika savu roku, veltīja laiku, līdzekļus un domas, lai skaistais notikums taptu.