Izglītība
lifts

Deputāti atbalstīja lēmumu ņemt ilgtermiņa aizņēmumu 382 698,63 EUR no Valsts kases ar tās noteikto aizņēmuma procentu likmi. No tā 356 780,43 euro uz 10 gadiem un 25 918,20 euro būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādei uz 5 gadiem.

Līdzekļi nepieciešami 2024. gada prioritārā investīciju projekta “Lifta ierīkošana un telpu remontdarbi Bauskas pilsētas pamatskolā” īstenošanai, kas atbilst pašvaldības apstiprinātajai attīstības programmai “Bauskas novada Attīstības programma 2022.-2028. gadam” un nodrošina lietderīgu investīciju īstenošanu pašvaldības autonomās funkcijas - gādāt par iedzīvotāju izglītību – izpildei.

Izglītības iestādes vides pieejamība ir būtisks elements, lai izglītībā sekmīgi varētu iekļauties personas ar funkcionāliem traucējumiem. Bauskas novadā vispārējās pamatizglītības līmenī nav nevienas skolas, kas varētu nodrošināt speciālo izglītības programmu izglītojamiem ar fiziskās attīstības traucējumiem. Izbūvējot liftu, Bauskas pilsētas pamatskolā būtu iespējams licencēt speciālās pamatizglītības programmu skolēniem ar fiziskās attīstības traucējumiem un nodrošināt pamatizglītības pieejamību lielākam skaitam skolēnu. Bauskas pilsētas pamatskolā šobrīd mācās trīs izglītojamie ar kustību traucējumiem (2., 5. un 9. klase), kuriem tiek nodrošināts asistents. Iespēja patstāvīgi pārvietoties bērniem ar kustību traucējumiem veicinātu iekļaušanos skolas vidē, skolēna labbūtību un pašpārliecinātību.