Ar moto “Zaļa Latvija = Zaļa pasaule”, 16. gadu pēc kārtas notiks Lielā Talka. Šogad 22. aprīlī. Jau šobrīd Lielajā Talkā pieteikušās 42 Latvijas pašvaldības. Informācija par Lielās talkas pasākumiem Bauskas novadā tiks publicēta drīzumā.
Izsakot pateicību visiem talkotājiem, kuri 15 gadu laikā ir piedalījušies Lielajā Talkā, vēlamies paziņot, ka Lielā Talka ir saņēmusi Ilgtspējas balvu no Pasaules talku kustības “Let’s do it!” (WorldCleanUpDay) par procentuāli augstāko iedzīvotāju iesaistīšanās līmeni gadu gaitā (For highest engagement rate for the population through the years). Šis jau ir trešais apbalvojums, ko saņem Lielā Talka kā organizācijas “Let’s do it!” pārstāve Latvijā.
Lielās talkas koordinatori Bauskas novada pašvaldībā:
- Bauskas novada pašvaldības Bauskas apvienības pārvaldes koordinators: Agita Eglinska, tālrunis +371 26532070.
- Bauskas novada pašvaldības Iecavas apvienības pārvaldes koordinators: Sarmīte Avota, tālrunis +371 29419247.
- Bauskas novada pašvaldības Vecumnieku apvienības pārvaldes koordinators: Dace Šileika, tālrunis +371 29285443.
- Bauskas novada pašvaldības Rundāles apvienības pārvaldes koordinators: Aigars Sietiņš, tālrunis +371 28609107.
Minētajiem koordinatoriem var pieteikt sakopjamās teritorijas. Lielās Talkas mērķis ir sakārtot publiskās teritorijas. Privātīpašumā esošās teritorijas nav Lielās Talkas objekti.
Vietas, kuras sakopt un labiekārtot aicinās pašvaldība, tiks paziņotas tuvākajā laikā.
Lai izvestu talkas atkritumus ir jāsaskaņo talku vieta ar pašvaldību. No reģistrētām talku vietām atkritumi tiks izvesti bez maksas. Talkas maisos nedrīkst būt būvgruži, bīstamie atkritumi, piemēram šīferis un riepas. Riepu savākšanai tiks organizēta atsevišķa savākšanas akcija. Maisus varēs saņemt bez maksas, cimdi jāgādā talkotājiem pašiem.
Lai mēs būtu labāk informēti par piesārņotajām vietām, jau tagad ikviens var atzīmēt sev zināmās vietas, kuras būtu jāsakopj, “Piesārņoto vietu kartē”, kura ir atrodama Lielās talkas mājas lapā: https://talkas.lv/piesarnoto-vietu-karte/ . Tomēr aicinām ne tikai atzīmēt piesārņotās vietas, bet arī organizēties pašiem šādu vietu sakopšanai talkas dienā.
Līdzīgi kā iepriekšējos gados, pieteikt un reģistrēt savas talkas varēs sadaļā Lielās talkas karte`23, sākot no 21. marta.
Savukārt tiem, kuri vēlēsies talkot SOLO talkās, būs iespēja saņemt arī individuālos talkošanas maisus, par ko informēsim Lielās Talkas mājas lapā un sociālajos tīklos. Kā arī atzīmēt savas solo talkošanas vietas Solo talkas kartē`23, sākot no 21. marta.
Vita Jaunzeme, Lielās Talkas vadītāja: “Man ir patiess gandarījums, ka talka kā pavasara tradīcija ir kļuvusi par mūsu neatņemamu dzīves sastāvdaļu, ka cilvēki ik gadu tai gatavojas un to gaida. Vēlos pateikt lielu “paldies” visiem mūsu pašvaldību koordinatoriem, kuri savās pašvaldībās palīdz organizēt talkas, iesaistās paši un iedvesmo citus. Pēdējos gadus Lielā Talka arvien aktīvāk darbojas izglītojošā virzienā, pievēršot uzmanību klimata izmaiņu un vides jautājumiem daudz dziļākā līmenī. Ik gadu organizējot dažādas publiskas diskusijas, aicinām gan Latvijas, gan ārvalstu speciālistus izvērtēt situāciju mūsu valstī, lai saprastu, ko varam darīt – visi kopā, kā valsts, un katrs atsevišķi kā indivīds. Tomēr vissvarīgākais šajā sarežģītajā pārmaiņu laikā ir saglabāt pamatvērtības un stabilus pieturas punktus. Un Daba noteikti ir viena no vissvarīgākajām mūsu pamatvērtibām. Tāpēc aicinu: - ejam dabā! Nepiesārņojam to! Talkojam, kur tas ir nepieciešams. Iedvesmojam citus un dalāmies publiski ar saviem labajiem darbiem”.
Vairāk informācija mājas lapā www.talkas.lv