Pavlova 25_05

Zemgales kinoloģiskais klubs (ZKK) 25. maijā ar Bauskas novada pašvaldības finansiālo atbalstu un sadarbībā ar biedrību “Laiks jauniešiem” organizēja suņu sporta sacensības Mini Biatlons ar suni'2024.

Šogad sacensībām Iecavas pagasta ‘’Salmiņos” tika reģistrēts jebkad lielākais dalībnieku skaits - 113 dalībnieki no visām trim Baltijas valstīm. No Bauskas novada pieteikti 26  dalībnieki, no tiem astoņi bērni un jaunieši.

Sacensību organizēšanā, trases sagatavošanā un tiesāšanā piedalījās 35 brīvprātīgie, no kuriem 12 bija Bauskas novadā dzīvojošie.

Mini biatlons ar suni jaunietes

Biatlona dalībniekiem šoreiz 3,8 km garā trasē kopā ar suni bija jāpārvar 10 dažādi šķēršļi, ieskaitot peldēšanu, dīķa šķērsošanu ar SUP dēli, šaušanu mērķī, barjeras, smagumu vilkšanu, rāpšanos virvē utt.

Biatlona sacensībās tiek vērtēts cilvēka un suņa komandas darbs. Par šķēršļu apiešanu vai neprecīzu izpildi dalībnieki saņēma soda laikus, kas tika summēti ar distances veikšanas laiku un veidoja dalībnieka rezultātu.

Lieliskus rezultātus Jauniešu grupās 14-17 gadi uzrādīja iecavnieki. 1. vietu starp jaunietēm ieguva Sofija Anna Kadiķe ar suni Grētu, veicot trīs precīzus šāvienus mērķī, bet 3.  vietu Kerija Jaroševica ar suni Grey ar vienu precīzu šāvienu. Starp jauniešiem 2. vietu ieguva Ralfs Korņejevs ar angļu pointeri Zumu, ar četriem precīziem šāvieniem mērķī.

Mini biatlons Emīls Špīss

Tautas vīriešu grupā debitēja un 1. vietu ieguva iecavnieks Emīls Špīss ar beļģu aitu suni Nassu.

Mini biatlons uz SUP

Skaitliski lielāko Tautas sieviešu grupu (21 dalībniece) pārstāvēja sešas iecavnieces. Grupā uzvaru guva iecavniece sacensību debitante Dace Šteinberga ar angļu pointeri Nessy. Lai arī D. Šteinbergai neveicās šaušanā, skriešanas un šķēršļu veikšanas ātrums bija pietiekami liels, lai apsteigtu konkurentes. Ar šo pašu suni 3.vietu grupā ieguva iecavniece Kate Monika Lāce. D.Renebušai ar suni Grey 7. vieta, A.Volkovai ar Hugo – 11.vieta, A.Kantei ar Bleku 20.vieta.

Apsveicams ir arī iecavnieču sniegums visās trīs Senioru grupās:

Senioru grupa

Grupa 40+ : Renāte Raginska ar kurchāru Reinu ieguva godpilno  2.vietu, Baiba Rudzīte ar Rondu – 8.vietu;

Grupa 50+ : Dacei Ģēģerei ar Astoru 3.vieta;

Grupa 60+: sacensību debitante Lidija Kudapa ar Rokiju ieguva 3.vietu.

Vecuma grupā Bērni 8-13 gadi puišu grupā Bauskas novadu pārstāvēja iecavnieks Maksims Pavlovs ar angļu pointeri Lunu un ieguva 4.vietu.

Meiteņu grupā 8-13 gadi piedalījās iecavnieces Valērija Pavlova ar kurchāru Reynu - 5.vieta un Viktorija Pavlova ar vācu aitu suni Umbro – 6.vieta.

Biatlona sacensībās ir izveidotas grupas ārpus suņu sporta, kuras ir pa spēkam jebkura vecuma un sagatavotības suņa īpašniekam - kā aktīvā atpūta ar savu četrkājaino draugu vai kā iedrošinājums dalībai nākamajās sacensībās - savu spēku un spēju  novērtējums. Šīs grupas ir: Bērns un suns un Pastaigu grupa.    Šo grupu dalībniekiem ir jāizpilda visi uzdevumi trasē bez laika ieskaites.

Grupā Bērns un suns visprecīzāk uzdevumus izpildīja un 1.vietu ieguva iecavniece Renāte Petrovska ar Duksi.

Pastaigu grupai dalību pieteica 21 dalībnieks, no tiem pieci Bauskas novada iedzīvotāji.

Mini biatlons 2024 komandas

Komandu vērtējumam tika pieteiktas desmit komandas. Zemgales kinoloģiskā kluba sportisti lieliski nostartēja individuāli, tāpēc sportistu trasē pavadītā laika summa bija pietiekama, lai divas no kluba komandām kāptu uz pjedestāla: 2. vietu komandu vērtējumā ieguva Zemgales kinoloģiskā kluba komanda   "ZKK PROFI”, 3.vietu - “ZKK PIEREDZĒJUŠIE”.

Lielāko finansiālo atbalstu sacensībām sniedza Bauskas novada dome; atbalstu sacensībās, papildinot balvu fondu, neatteica Bauskas novada uzņēmēji: ZS “Medīgas”, Stādu placis "Lībieši", ZS “Krišjāņi” un SIA Reinland ar balvām no dzīvnieku barības zīmola PREMIL, TRAUMA PET, VETNIL un ZumZum.

Sacensību atbalstītāju vidū ar dalībniekiem noderīgām un vērtīgām balvām šoreiz  bija arī: SIA MAYERI, SIA SĒTAVOTS, SIA VINNIS&LIVONIA, SIA KOMEKS, MYFITNESS, ORTHOMOL Latvija, SIA ID Dārza_ainavas, SIA VEGARI, i-net veikals LOVEBY.EU, RĪGA PLAZA, BOARDS YOU. Mirkļus trasē iemūžināja fotogrāfi EGO N (Egons Ansbergs) un Juris Maurāns.

Īpašās balvas no atbalstītājiem saņēma sešas ģimenes, kuras sacensībām bija pieteikušas trīs un vairāk ģimenes locekļus. Šajā statusā jau otro gadu pēc kārtas tika apbalvota arī iecavnieku Pavlovu ģimene.

Pavlovu ģimene

Aicinām ikvienu interesentu ar savu četrkājaino draugu - suni - pievienoties mūsu kluba biedru pulkam un baudīt aktīvo atpūtu Zemgales kinoloģiskā kluba sacensībās un bezmaksas kanikrosa treniņos.

Nākamās Zemgales kinoloģiskā kluba sacensības ar Bauskas novada pašvaldības finansiālo atbalstu tiks rīkotas šī gada 27. jūlijā Zorģu mototrasē. Atgādinām, ka Bauskas novadā deklarētiem iedzīvotājiem ZKK sacensības ir bez maksas.

Kluba rīkotās sacensības ir piemērotas jebkura vecuma un sagatavotības dalībniekiem, ar jebkura izmēra, šķirnes vai bezšķirnes suņiem. Informācija par kluba aktivitātēm atrodama: www.zkk.lv.