tirgus

2023. gada 24. jūlijā Bauskas novada pašvaldībā saņemts SIA „Skaņa V” iesniegums ar tam pievienotajiem dokumentiem, kurā izteikts lūgums piešķirt tirgus statusu nekustamajam īpašumam Bauskas ielā 16, Vecumniekos.

Bauskas novada domes 2022. gada 28. jūlija saistošie noteikumi “Par ielu tirdzniecību un nodevu par ielu tirdzniecību publiskās vietās Bauskas novadā” nosaka, ka pašvaldības saskaņojumu tirgus izveidošanai pašvaldības administratīvajā teritorijā, persona var saņemt iesniedzot visus aktā prasītos dokumentus.

Iesniegumam pievienotajā tirgus plānā norādīts, ka nekustamajā īpašumā izvietotas sešas tirdzniecības nojumes, kas klasificējas kā vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības ēkas.

Iesniegumam pievienoti arī tirgus noteikumi, kuros iekļauts tirdzniecības vietu un tirgus pakalpojumu izmantošanas cenrādis, tirgus darba laiks, kā arī tirgus pārvaldītāja (iesniedzēja) noteiktā tirgus iekšējā kārtība. Tirgus noteikumos iekļautā informācija atbilst Ministru kabineta izdotajam dokumentam “Noteikumi par tirdzniecības veidiem, kas saskaņojami ar pašvaldību, un tirdzniecības organizēšanas kārtību”.

Izvērtējot iesniegumu un tam pievienotos dokumentus, konstatēts, ka dokumentācija atbilsts Bauskas novada domes 2022. gada 28. jūlija saistošo noteikumu Nr. 21 „Par ielu tirdzniecību un nodevu par ielu tirdzniecību publiskās vietās Bauskas novadā” nosacījumiem.

Tirgus teritorija ir SIA “Baltijas Delikateses” piederošs zemes gabals, kurš tiek iznomāts SIA “Skaņa V”, kura reģistrējusi saimniecisko darbību un apsaimnieko tirgus teritoriju, aprīkojumu, organizē tirgus darbu un atbild par tirgus pārvaldīšanas, apsaimniekošanas un tirdzniecības organizatoriskās kārtības ievērošanu.

Bauskas novada būvvalde objektu ir apsekojusi 2023. gada 18. jūlijā, konstatējot, ka būvdarbi ir veikti atbilstoši akceptētajai ieceres dokumentācijai (ģenerālplānam) un būves ir pieņemtas ekspluatācijā, līdz ar to nekustamais īpašums Bauskas ielā 16, Vecumniekos iegūs tirgus statusu.