Sestdien, 24. februārī, apritēs divi gadi kopš Krievijas īstenotā pilna apmēra iebrukuma Ukrainā. Ukraina turpina aizstāvēties, un tai joprojām nepieciešams visdažādāko veidu atbalsts, lai sekmētu uzvaru pār agresoru.

Diemžēl ukraiņi šajā cīņā turpina zaudēt dzīvības un dzīves. Karojot, lai aizstāvētu savas valsts un bērnu nākotni, ukraiņi sargā arī mieru un drošību visā Eiropā, tostarp Latvijā.

Ukrainas un Latvijas krāsas pie pašvaldības

Bēgot no kara, daudzi ukraiņi uz īsāku vai ilgāku laiku patvērumu atraduši Latvijā, tostarp Bauskas novadā. Vietējā pašvaldība, uzņēmēji, iedzīvotāji un nevalstiskās organizācijas atsaucīgi snieguši gan emocionālo, gan materiālo atbalstu, lai ukraiņiem nodrošinātu iztiku un būtu vieglāk pārdzīvot šo periodu tālu no tēvzemes. Humānā palīdzība, sagādājot sadzīvei nepieciešamās lietas, nozīmē ļoti daudz. Taču visaugstāk šie cilvēki novērtē cilvēcību, vienkāršas sarunas un psiholoģisko atbalstu ukraiņu tautai tik smagajā laikā, kad zaudēti tuvinieki, draugi un savas mājas.

Divu gadu laikā Latvija ir uzņēmusi pie sevis un sniegusi palīdzību tūkstošiem Ukrainas civiliedzīvotāju. Milzīga nozīme ir bijusi Latvijas sabiedrības ziedojumiem, ko ukraiņi ļoti augstu novērtē. Mēs turpināsim būt drošs atbalsts ukraiņiem, cik ilgi tas būs nepieciešams. Aicinām līdz 24. februārim piedalīties ziedošanas akcijā, lai iegādātos aprīkojumu pretdronu sistēmām, bezpilota lidaparātus, kā arī rīkotu nometni Ukrainas Jūras spēku karavīru bērniem Liepājā šī gada vasarā. Akciju rīko fonds „Uzņēmēji mieram” un NBS Jūras spēki. Vairāk informācijas Aizsardzības ministrijas mājaslapā.

izstāde ''Iecavnīcā''

Solidarizējoties ar Ukrainu, šonedēļ apģērbā un aksesuāros lietosim Ukrainas simbolus un karoga krāsas – zilo un dzelteno, pie ēkām pacelsim Ukrainas karogu. 24. februārī pulksten 9.00 vienosimies kopējā klusuma brīdī, pieminot un godinot Ukrainas tautas upurus.

Bauskas novada pašvaldība aicina ikvienu apmeklēt pasākumus Ukrainas atbalstam. Nāksim kopā, lai parādītu mūsu vienotību un apņēmību atbalstīt Ukrainas tautu!

• Bauskas muzeja 2. stāva foajē būs apskatāma glezna ar ukraiņu karavīru un Krievijas kara kuģi pie Čūsku salas un metālmākslinieka darināts grils Kremļa formā, ko Bauskas novada pašvaldībai uzdāvināja Malinas pašvaldība.
  • Codē notiekošajā folkloras  festivālā atbalsts Ukrainai tiks pausts ar noslēguma kopdziesmu "Vij, Dieviņi, zelta viju", kas sevī nes lielu lūgsnu pasargāt visus no kara šausmām un rast mieru virs zemes.
  • Misā, pirms deju koncerta "Dejas prieku izdejot", vienojoties kopējā klusuma brīdī, tiks pieminēti un godināti Ukrainas tautas upuri.
  • Rundāles multifunkcionālā centra logos būs skatāma gaismas instalācija Ukrainas atbalstam.
  • Stelpē notiekošajā pasākumā "Talantu parāde GRIBU, VARU, DARU" ievadā tiks pausts atbalsts Ukrainas tautai un pasākuma saturs tiks sasaistīts ar Krievijas iebrukumu Ukrainā. Atbalstīsim Ukrainas tautu kopā!
  • Vallē notiekošā pasākuma ievadā tiks pausts atbalsts Ukrainas tautai un ievērots klusuma brīdis.
  • Bauskas novada bibliotēkās būs apskatāmas dažādas izstādes veltītas Krievijas kara Ukrainā otrajai gadadienai: Iecavas bērnu bibliotēkā “Ukraiņu autoru grāmatas bērniem”, Jaunsaules bibliotēkā “Esam kopā ar Ukrainu” un Bauskas Centrālajā bibliotēkā “Spēks Ukrainai!” un “Mieram un brīvībai”. Bauskas novada bibliotēkās, kur pieejami informatīvie ekrāni, tiks demonstrēts 2023. gadā veidotais video “Ukrainas krāsas Bauskas novada bibliotēkās”.
Adījumi Ukrainai

Dienas centrā „Iecavnīca” vēl līdz februāra beigām apskatāmi Iecavā dzīvojošo ukraiņu ģimeņu fotostāsti. Joprojām „Iecavnīcā” var nodot Ukrainas karavīriem un iedzīvotājiem nepieciešamās lietas:

• parafīnu un sveču atlikumus, arī tīras metāla kārbas;
  • plastmasas pudeļu korķīšus;
  • pretsaaukstēšanās medikamentus (Theraflu, Coldrex u. tml.);
  • enerģijas batoniņus (tie karavīriem ātri dod enerģiju);
  • lauka apstākļos ātri pagatavojamu pārtiku (kartupeļu pārslas, rīsu pārslas, roltonveida zupas u. tml.)
  • termoveļu;
  • siltās zeķes, cepures, tuneļšalles, pirkstainos cimdus.