Aptauja

Septembrī Bauskas novada iedzīvotāji tika aicināti piedalīties aptaujā par informācijas apmaiņas uzlabošanu ar Bauskas novada pašvaldību. Aptauja iedzīvotājiem bija pieejama gan elektroniskā veidā, gan informatīvajā izdevumā “Bauskas Novada Vēstnesis”.

Kopā tika aizpildītas 270 aptaujas anketas. Veicot rezultātu apkopojumu, secināts, ka trīs visbiežāk izmantotie informācijas kanāli ir pašvaldības tīmekļvietne www.bauskasnovads.lv, pašvaldības sociālie mediji, kā arī Bauskas novada informatīvais izdevums “Bauskas Novada Vēstnesis”.

Lai nodrošinātu efektīvāku informācijas apmaiņu starp pašvaldību un iedzīvotājiem, respondentiem tika lūgts atzīmēt tos informācijas kanālus, kurus viņi vēlētos izmantot jaunumu un paziņojumu saņemšanai. Lielākā daļa iedzīvotāju labprāt izmantotu pašvaldības sociālos medijus Facebook un Instagram. Kā otrs ērtākais informācijas kanāls atzīmēts informatīvais izdevums “Bauskas Novada Vēstnesis”, kam seko pašvaldības tīmekļvietne www.bauskasnovads.lv, mobilā lietotne “Bauskas novads”, informācijas stendi un citi informācijas kanāli.

Lielākā daļa aptaujas dalībnieku (184 balsis no 270) lasa informatīvo izdevumu “Bauskas Novada Vēstnesis”. Biežākie iemesli, kādēļ iedzīvotāji to nedara:

• informācijas iegūšana elektroniski;
  • informatīvā izdevuma nepieejamība;
  • informācija tiek uzskatīta par novecojošu;
  • iedzīvotāji nezina, ka pašvaldībai ir informatīvais izdevums “Bauskas novada Vēstnesis”;
  • iedzīvotāji uzskata, ka izdevums elektroniski ir nepārskatāms.

Kā piecas svarīgākās tēmas, kuras būtu nepieciešams visbiežāk iekļaut “Bauskas Novada Vēstnesī”, iedzīvotāji atzīmējuši kultūras norises, domes pieņemtos lēmumus, veselības veicināšanu, komunālos pakalpojumus un sociālos pakalpojumus. Vismazākā interese ir par normatīvajiem aktiem, dzimtsarakstiem un izsolēm.

Aptaujas dati liecina, ka daļa iedzīvotāju atzinīgi novērtē informācijas apriti. Lai to maksimāli uzlabotu, respondenti ierosina:

• informāciju pasniegt iedzīvotājiem saprotamākā valodā;
  • organizēt tikšanās ar iedzīvotājiem;
  • nodrošināt informatīvā izdevuma “Bauskas Novada Vēstnesis” pieejamību visiem Bauskas novada iedzīvotājiem;
  • operatīvāk sniegt pašvaldības darbinieku atbildes iedzīvotājiem.

Visvairāk aptaujas dalībnieku iekļāvušies vecuma posmā no 26 līdz 45 gadiem (92 aptaujātie). Gandrīz tikpat aktīvi bija iedzīvotāji vecumā no 46 līdz 60 gadiem (90 aptaujāto), kam seko iedzīvotāji, kuru vecums ir 61 un vairāk (76 aptaujātie). Mazāk aktīvi bija iedzīvotāji līdz 18 gadiem (septiņi) un iedzīvotāji vecumā no 19 līdz 25 gadiem (pieci aptaujātie).

Lielākā daļa respondentu aptaujā bija sievietes – 208. Aptaujā ar savu viedokli dalījās 48 vīrieši, savukārt 14 aptaujāto savu dzimumu nav norādījuši.

Lai arī viedokļi ir saņemti no visas Bauskas novada teritorijas, visaktīvāk aptauja tika aizpildīta Bauskas un Iecavas pilsētā, kā arī Rundāles, Vecumnieku, Iecavas, Gailīšu, Ceraukstes un Valles pagastā.

Pateicamies visiem aptaujas dalībniekiem! Veiksmīgāka savstarpējā komunikācija un informācijas apmaiņa palīdzēs uzlabot pašvaldības darba un iedzīvotājiem sniedzamo pakalpojumu kvalitāti.