Jaunums
Noslēdzas Bauskas Valsts ģimnāzijas atjaunošanas un pārbūves darbi

Pēc nedaudz vairāk kā divu gadu būvdarbiem, Bauskas Valsts ģimnāzija iemirdzas jaunos toņos - izremontēti kabineti, kuri aprīkoti ar interaktīvajām tāfelēm, datoriem, jauniem galdiem, krēsliem un mēbelēm, ierīkoti jauniešu atpūtas stūrīši, kuros ir ierīču uzlādes iespējas un mīkstās mēbeles, uzlabota ugunsdrošība un ierīkots pacēlājs.

Būvdarbu pieņemšanas - nodošanas akts ar būvnieku tika parakstīts 2021.gada 15.decembrī, kas nozīmē, ka darbi ir oficiāli noslēgušies, izvērtēti un pieņemti. Darbus pārraudzīja Būvniecības valsts kontroles birojs, kas darbus pieņēma 2021.gada 14.decembrī.

Bauskas Valsts ģimnāzijas direktore Linuta Ģerģe neslēpj prieku un gandarījumu par  skolas vecā korpusa “atdzimšanu”. Direktore ir pārliecināta - paveikts ir ļoti daudz. „Paldies pašvaldībai un pašvaldības speciālistiem par atbalstu projekta īstenošanas procesā. Skolas ēkas renovācijas gaitā daudz uzmanības veltīts tieši ugunsdrošības prasību ievērošanai - izbūvēta pilnīgi jauna evakuācijas izeja no skolas ēdnīcas, vairākās vietās uzstādītas ugunsdrošās durvis, izbūvētas nepieciešamās ugunsdrošās starpsienas, nomainītas kabinetu durvis atbilstoši evakuācijas prasībām.

No sirds pateicos ikvienam Bauskas Valsts ģimnāzijas darbiniekam, pedagogam un  tehniskajam personālam par izturību un sapratni strādājot tik sarežģītos apstākļos divu gadu garumā. Protams, pateicība arī skolēniem, kas ievēroja visus drošības noteikumus un prata sadzīvot ar ilgstošiem remontdarbiem skolā. Īpašs paldies skolas saimniecības vadītājam Aivaram Zubovam,” tā direktore.

Viņa uzteic arī visus citus būvdarbos iesaistītos, bet īpašu paldies vēlas teikt celtniekiem, SIA ”Kvintets M” speciālistiem, būvdarbu vadītājam Jurijam Šaicānam  un Aināram Marinskim, Bauskas novada Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītājai Ilzei Mundai un Bauskas novada administrācijas Saimnieciskās nodaļas būvtehniķim Andim Lībietim, būvuzraugiem no SIA “Būvētika”, Tomam Kronbergam un Nikolajam Zaičenko.

Bauskas Valsts ģimnāzijā ir paveikts ir ļoti daudz - izremontēti mācību kabineti, virtuves bloks, kafejnīcas telpa, koplietošanas telpas, koridori, kāpņu telpas un sanitārie mezgli. Izglītības iestādes vestibils kļuvis mūsdienīgāks - iekārtotas ar mīkstām mēbelēm, apmeklētāju reģistratūras lete atjaunota un aprīkota ar LED gaismām.

Katrs skolas stāvs ieguvis savu vizuālo identitāti un savu akcentu - krāsu. Par idejām un krāsu gammām koridoros, atsevišķos skolas kabinetos un mācību telpās, kā arī bibliotēkā, jāpateicas Bauskas novada galvenajai arhitektei, bijušajai skolas absolventei un pedagoģei Sandrai Smolijai.

Izremontēta un iekārtota jaunā lasītava ar vēsturisku akcentu, kura aprīkota ar modernām informāciju tehnoloģijām. Šajā telpā lieliski saplūst pagātne ar tagadni, vēsturiskais ar moderno. Veicot telpā remontdarbus un demontējot esošo grīdu, tika atsegta ģimnāzijas vēsturiskās ēkas ieejas telpa ar kāpnēm un ar autentisko flīžu klājumu. Vēsturiskās grīdas seguma flīžu mozaīkas stāvoklis tika novērtēts kā labs. Tika pieņemts lēmums to attīrīt un saglabāt, lai tā kalpo kā paliekoša vēstures liecība nākamajām paaudzēm. Būvnieks veica ļoti rūpīgu attīrīšanas darbu, par ko šobrīd priecājās ik viens lasītavas apmeklētājs. Grāmatu plauktus izgaismo skaistas, vēsturiskas, bet modernas lampas, kas sniedz harmoniskas un mājīgas sajūtas, liekot bērniem un jauniešiem telpās justies ērti un patīkami.

Visi mācību kabineti aprīkoti ar ergonomiskām  un košām mēbelēm. Lai īstenotu modernu un mūsdienīgu mācību procesu, 25 kabineti aprīkoti ar modernām stikla tāfelēm ar iebūvētiem interaktīvajiem displejiem. Ģimnāzijas pedagogi ar lielu interesi un zinātkāri ir apguvuši jaunās tehnoloģijas un dažādo apmācības procesu ar interaktīvām metodēm. Katrā stāvā atrodas mobili portatīvo uzlādes skapji - ratiņi, kas atvieglo portatīvo datoru  lietošanu un pārvietošanu skolēniem, bet divi kabineti aprīkoti ar aparatūras komplektiem lingviniskās multivides pieejai svešvalodu apmācībā (portatīvie datori, austiņas ar mikrofoniem, programmatūra).

Projekta ietvaros uzlabotas komunikācijas - ūdensapgāde un kanalizācija, nomainīta elektroinstalācija, visur ierīkots LED apgaismojums, ievilkts jauns vājstrāvu tīkls un skolas koplietošanas telpās izvietota videonovērošanas sistēma.

Būtisks uzlabojums veikts skolas vides pieejamībai cilvēkiem ar funkcionalitātes traucējumiem un invalīdiem - kabinetu informācijas plāksnes ir izstrādātas tā, lai būtu viegli saprotamas, nolasāmas un uztveramas. Tās uzstādītas visiem pieejamā augstumā. Kāpņu telpu kāpņu margas ir marķētas ar taktilo rakstu. Kāpņu pirmie un pēdējie pakāpieni marķēti ar kontrastējošu krāsu un visas ēkas ieejas, un citas apmeklētājiem pieejamās telpas, ir bez sliekšņiem. Pie centrālās ieejas ierīkots pacēlājs iekļūšanai skolā. Skolas pirmais stāvs tagad ir brīvi pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

• Uzziņai:

Projekta laikā Bauskas Valsts ģimnāzijā iegūtais IKT aprīkojums:

• 146 portatīvie datori, 25 stacionārie datori skolotājiem, 25 stikla interaktīvās tāfeles, 10 dokumentu kameras, trīs portatīvie uzlādes skapji, 32 komplekti lingvistiskās multivides pieejas apmācībai).
  • Mēbeles: 663 skolēnu un skolotāju krēsli, 586 skolēnu un skolotāju galdi, plaukti lasītavai un citas dažādas mīkstās mēbeles jauniešu atpūtas stūrīšos, skolotāju istabā un citās telpās.
  • Kopējie ieguldījumi projekta laikā Bauskas Valsts ģimnāzijā ir 2 105 640,62 euro (ar PVN).

Vairāk par projektu: ŠEIT.

Fotogalerija: ŠEIT.

Artūrs Dulbe,