Kopš 2018. gada Bauskas novadā tiek īstenots projekts Nr.8.1.2.0/17/I/011 „Bauskas Valsts ģimnāzijas un Bauskas 2. vidusskolas infrastruktūras sakārtošana”, kura galvenais mērķis ir nodrošināt izglītojamo vajadzībām atbilstošas un kvalitatīvas vispārējās izglītības pieejamību.2023 gada nogalē projekts noslēdzas.
2018. gads
Pie Bauskas 2. vidusskolas pilnībā pārbūvēts un iekārtots sporta laukums ar skrejceļu un futbola laukumu ar dabīgā zāliena segumu, ar vietu lodes grūšanas sektoram, izveidots tāllēkšanas sektors, multispēļu laukums ar gumijas segumu basketbolam, volejbolam un tenisam, skrituļošanas/riteņbraukšanas trase un kāpšanas siena, ārtelpas trenažieru zonas un spēļu laukums. Izveidota pirmskolas vecuma audzēkņiem piemērota zona ar multi-spēļu laukumu, ārtelpas vingrošanas laukumu, jaunu rotaļu ierīču laukumu un slidkalniņa trasi ar rotaļu tīklu.
Katram spēļu laukumam ir ierīkots nožogojums, kas ļauj nodarboties ar dažādām sporta aktivitātēm vienlaikus, netraucējot cits citam. Izbūvētas arī apakšzemes komunikācijas, uzstādīts apgaismojums un veikti teritorijas labiekārtošanas darbi.
2019.-2021. gads
Bauskas Valsts ģimnāzijas mācību priekšmeta “Sports” programmas vajadzībām iegādāti jauni futbola vārti, basketbola groza konstrukcija, vingrošanas buks, atspēriena tiltiņš, desmit vingrošanas paklāji, sienas paklāji triecienu absorbēšanai un divdesmit dažāda izmēra barjeras. Tāpat uzstādīts jauns āra sporta aprīkojuma komplekss ar pievilkšanās stieņiem, vēderpreses solu, zviedru sienu, līdztekām un atspiešanās stieņiem visām skolas vecuma grupām.
No 2019. gada rudens līdz 2021. gada beigām Bauskas Valsts ģimnāzijā notika apjomīgi pārbūves darbi - izremontēti mācību kabineti, virtuves bloks, kafejnīcas telpa, koplietošanas telpas, koridori, kāpņu telpas un sanitārie mezgli.
Mācību kabineti aprīkoti ar ergonomiskām un košām mēbelēm - 663 skolēnu un skolotāju krēsliem, 586 skolēnu un skolotāju galdiem. Tāpat iegādāti 146 portatīvie datori, 25 stacionārie datori skolotājiem, 25 stikla interaktīvās tāfeles, 10 dokumentu kameras, trīs portatīvie uzlādes skapji, 32 komplekti lingvistiskās multivides pieejas apmācībai.
Arī izglītības iestādes vestibils kļuvis mūsdienīgāks - tas iekārtots ar mīkstām mēbelēm, apmeklētāju reģistratūras lete atjaunota un aprīkota ar LED gaismām.
Veicot remontdarbus, vēstures kabinetā zem grīdas atrastas vēsturiskas kāpnes. Atrastajām kāpnēm veikta ekspertīze, un nolemts tās atstāt kā daļu no lasītavas interjera. Kā vēsturiska liecība tika atstāts arī vēsturisko flīžu segums. Pēc remonta, telpa ieguva neparastu veidolu, kur tika ierīkota jauna lasītava, kas aprīkota ar modernām informāciju tehnoloģijām.
Projekta ietvaros uzlabotas komunikācijas - ūdensapgāde un kanalizācija, nomainīta elektroinstalācija, visā skolā ierīkots LED apgaismojums, ievilkts jauns vājstrāvu tīkls un skolas koplietošanas telpās izvietota videonovērošanas sistēma.
Būtisks uzlabojums veikts skolas vides pieejamībai cilvēkiem ar funkcionalitātes traucējumiem un invalīdiem - kabinetu informācijas plāksnes ir izstrādātas tā, lai būtu viegli saprotamas, nolasāmas un uztveramas. Tās uzstādītas visiem pieejamā augstumā. Kāpņu telpu kāpņu margas ir marķētas ar taktilo rakstu. Kāpņu pirmie un pēdējie pakāpieni marķēti ar kontrastējošu krāsu un visas ēkas ieejas, un citas apmeklētājiem pieejamās telpas, ir bez sliekšņiem. Pie centrālās ieejas ierīkots pacēlājs iekļūšanai skolā.
2022.-2023. gads
2022. gadā uzsākti, bet 2023. gada rudenī noslēgušies vērienīgi pārbūves darbi divos korpusos Bauskas 2. vidusskolā.
Mācību kabineti pilnībā izremontēti un aprīkoti ar ergonomiskām mēbelēm - 757 skolēnu galdi, 765 skolēnu krēsli, 37 komplekti skolotāju krēsli un galdi, mīkstās mēbeles brīvā laika pavadīšanai. Uzlabotas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas – uzstādītas 33 interaktīvās stikla tāfeles, iegādāti 33 skolotāju datori, 52 skolēnu datori, ir izveidota dabaszinātņu laboratorija un iegādāta materiāli tehniskā bāze veiksmīga mācību procesa nodrošināšanai.
Pārmaiņas piedzīvojušas arī kāpņu telpas un gaiteņi, kas kļuvuši iestādes audzēkņiem drošāki un draudzīgāki – ir, kur apsēsties, atpūsties, kopīgi pavadīt brīvo laiku.
Vērienīgi darbi paveikti skolas ēdnīcā un virtuvē, kur notikuši inženiertīklu (elektroinstalācijas, ventilācijas, ūdens, kanalizācijas, apkures sistēmas) remontdarbi. No jauna ieklāts grīdas segums un veikti iekšējās apdares darbi. Kosmētiskais remonts veikts arī skolas aktu zālē un vairākās telpās pagrabstāvā, kur tagad pieejama trenažieru zāle un telpa boksa nodarbībām.
Mācību iestādē uzstādīta arī piekļuves kontroles sistēma - skolēniem, pedagogiem un citiem darbiniekiem, ienākot ēkā, ir jāreģistrējas.
Vasarā ap skolas teritoriju uzstādīts žogs, izveidojot vairākas zaļās zonas, kuras var izmantot brīvdabas mācību procesa organizēšanai. Tāpat žogs ierobežo nepiederošu personu iekļūšanu teritorijā un uzlabo drošību, audzēkņiem un darbiniekiem pārvietojoties pa skolas teritoriju.
Projekta kopējais faktiskais budžets ir 8 179 697 EUR. No kopējām izmaksām Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums sastāda 3 350 812 EUR, valsts finansējums 424 234 EUR un pašvaldības līdzfinansējums attiecināmajām un neattiecināmajām izmaksām sastāda 4 404 651 EUR. Salīdzinājumā ar sākotnējām paredzamajām projekta izmaksām, kopš 2018.gada, izmaksas ir pieaugušas par 6 237 EUR, kas ir aptuveni par 0,8%.
Vairāk par projektu: ŠEIT.