Bauskas novada dome

Bauskas novada domes 29. augusta sēdē piedalījās 16 deputāti; attaisnojošu iemeslu dēļ sēdē nepiedalījās domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks, kā arī deputāti: Laine Baha un Jānis Dūmiņš.

Deputāti uzklausīja un pieņēma zināšanai Bauskas novada pašvaldības izpilddirektora Ivara Romānova ziņojumu par aktualitātēm pašvaldības darbā un pieņēma lēmumus 55 darba kārtības jautājumos.

• Likumā noteiktajā kārtībā piešķirts ikmēneša pabalsts bijušajam pašvaldības vadītājam Gunvaldim Rozenbaumam.
  • Deputāti pieņēma lēmumu veikt izmaiņas Interešu izglītības programmu izvērtēšanas un mērķdotāciju  sadales  komisijas un Bauskas novada pašvaldības Sporta lietu komisijas sastāvā.
  • Apstiprināti grozījumi saistošajos noteikumos par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Bauskas novadā.
  • Deputāti precizēja Bauskas novada pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas saistošos noteikumus.
  • Deputāti pieņēma lēmumu aktualizēt normas par de minimis atbalstu pašvaldības izdotajos saistošajos noteikumos „Par Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējuma apmēru un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai un māju atjaunošanai”  un nolikumā „Par līdzfinansējuma piešķiršanu uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai Bauskas novadā!”
  • Deputāti apstiprināja grozījumus 2022. gada 27. janvārī apstiprinātajā nolikumā „Par līdzfinansējuma piešķiršanu sabiedrisko organizāciju iniciatīvu realizēšanai”.
  • Pieņemts lēmums atbalstīt grozījumus Bauskas novada kultūras projektu konkursa nolikumā, precizējot esošos formulējumus.
  • Saskaņots Iecavas pirmsskolas izglītības iestādes „Cālītis” attīstības plāns.
  • Apstiprināti Svitenes pagasta un Viesturu pagasta ģerboņi.
  • Deputāti apstiprināja Bauskas apvienības pārvaldes un Bauskas Centrālās bibliotēkas  maksas pakalpojumu cenrādi.
  • Pieņemts lēmums par dalību projektā infrastruktūras un mācību vides uzlabošanai Mežotnes  pamatskolā.
  • Atbalstīts līdzfinansējuma piešķīrums bērnu aktivitāšu laukumu izveidei Rītausmās, Uzvarā un Pācē.
  • Piešķirts līdzfinansējums centrālās apkures sistēmas rekonstrukcijai Ceraukstes pagasta Mūsas ciemā.
  • Veikti grozījumi pašvaldības budžetā.
  • Pieņemti arī vairāki lēmumi, kas saistīti ar nekustamo īpašumu nodošanu atsavināšanai un ceļa servitūtu dzēšanu.

UZZIŅAI

Plašāka informācija par pieņemtajiem lēmumiem tuvāko dienu laikā tiks publicēta pašvaldības tīmekļvietnes jaunumu sadaļā, pašvaldības informatīvā izdevuma „Bauskas Novada Vēstnesis” septembra numurā un sociālo mediju profilos.

Nākamā kārtējā domes sēde plānota 2024. gada 26. septembrī