Der zināt
Notikusi pašvaldības pārstāvju un iedzīvotāju tikšanās Codē

1.novembra vakarā Codes pagasta nodaļā Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks, Izpilddirektora vietnieks Jānis Kalinka un Bauskas apvienības pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska ar vietējiem iedzīvotājiem pārrunāja aktuālo novadā un ciemā.

Domes priekšsēdētāja vietnieks sanākušajiem vaicāja viņu domas un pieredzi saistībā ar Bauskas novada pašvaldības policijas darbu. Tikšanās apmeklētāji policijas darbu vērtē pozitīvi – uz izsaukumiem tiek reaģēts ātri, arī klātienē komunikācija ir laba. Tiesa, problēma ir ar alkoholisko dzērienu lietotājiem un viņu vēlmi regulāri uzturēties publiskās vietās. Tas Codes iedzīvotājiem ir traucējoši. Pašvaldības pārstāvji piekrīt, ka šāda problēma ir daudzviet, taču vienkārša risinājuma tam nav; pašvaldības policija dara visu, kas ir tās kompetencē.

Neērtības codiešiem sagādā pasta pakalpojumu nepieejamība ciemā un arī Bauskā. Codē nav ne pasta nodaļas, ne pastkastes, kur varētu ievietot nosūtāmo korespondenci; Bauskā pasts sestdienās vairs nestrādā, bet darbdienās darba laiks strādājošiem cilvēkiem nav draudzīgs.

Ļoti noderīgs būtu pakomāts, jo arī tā Codē nav. Tad vietējiem nebūtu jābrauc pakaļ sūtījumiem uz Bausku vai jāorganizē piegāde citās pilsētās.  Aivars Mačeks ieteica Codes pagasta nodaļas vadītājai Dacei Šķiliņai aprunāties ar vietējā veikala īpašnieku un ierosināt kādu no pakomātiem izvietot tur.

Uz tikšanos bija ieradusies arī Codes pagasta jaunatnes darbiniece Olga Pavlova, kura interesējās par to, kā turpmāk novadā tiks organizēts darbs ar jaunatni. «Novadā esošās biedrības jau tagad veic daudz funkciju un organizē aktivitātes jauniešiem, tādēļ ir svarīgi izvērtēt un saprast, kā jaunatnes dzīvi novadā organizēsim – to pilnībā uzticēsim biedrībām vai paliksim pie esošās kārtības,» komentēja A.Mačeks.

Jaunatnes darbiniece informēja, ka Codē bērni un jaunieši ir aktīvi, labprāt iesaistās organizētajās aktivitātēs. «Jūtu, ka bērniem tas ir svarīgi, viņi vēlas šeit būt. Telpa mums ir maza, bet mājīga. Kopīgi atpūšamies, spēlējam spēles, gatavojam ēst, paši telpas uzkopjam. Tās ir vērtīgas prasmes, ko apgūt,» pārliecināta ir O. Pavlova. «Pie mums brauc arī bērni no Mežotnes, Garozas un Strēlnieku ciema. Ikdienā tas ir sarežģīti, jo sabiedriskais transports nav ērti pieejams un bērnus vecāki uz Codi ved ar personīgo transportu.» Domes priekšsēdētājs izteica ideju par iespēju aktivitātes citu ciemu iedzīvotājiem organizēt tuvāk viņu dzīvesvietai, bet tas ir jautājums, kas rūpīgi jāpārdomā.

Codes pagasta nodaļas vadītāja Dace Šķiliņa piebilda, ka Codē manāmi trūkst brīvu telpu. «Mums ir daudz pašdarbības kolektīvu un ideju, bet nav, kur tās īstenot. Visa kultūras dzīve notiek skolas zālē, citi mēģinājumus organizē Bauskā. Ideālā gadījumā mums būtu savs kultūras centrs vai vismaz brīvdabas estrāde,» cerīga ir D. Šķiliņa. A. Mačeks skaidroja, ka tie ir lieli projekti, kurus diez vai izdotos tuvākajā laikā īstenot. Iesākumā varētu domāt par pārvietojamas skatuves iegādi, kuru pēc vajadzības varētu izmantot arī citos novada ciemos.

Dace Šķiliņa izteica vēl kādu codiešu sapni – labiekārtots parks ar skaistiem apstādījumiem, soliņiem un pastaigu celiņiem. Pašvaldības pārstāvji piekrita, ka šādas vietas iedzīvotājiem ir nepieciešamas, ideja noteikti ir jāpatur prātā un būtu jāsper pirmie soļi ieceres īstenošanai.

Tāpat kā daudz kur citur novadā, arī Codē aktuāla tēma ir drošība uz ielām un ceļu stāvoklis. Kāda iedzīvotāja interesējās par iespēju Zemgaļu ielā uzstādīt ātrumvaļņus. Kopš iela ir noasfaltēta arī autovadītāju braukšanas kultūra tur ir pasliktinājusies. Izpilddirektora vietnieks informāciju piefiksēja un vērtēs, kā drošības jautājumu risināt.

Cita iedzīvotāja minēja, ka būtu nepieciešama Lielās ielas rekonstrukcija – esošais ceļa segums ir nolietojies, autosatiksme minētajā ielā ir intensīva, pa ielu bieži pārvietojas iedzīvotāji. A. Mačeks komentēja, ka informāciju pašvaldība piefiksēs, taču, ņemot vērā, ka novadā ir daudz apdzīvotu vietu un pašvaldības budžets ir ierobežots, ir jāvērtē prioritātes un iespējas katrā vietā vismaz vienu no iedzīvotāju vēlmēm īstenot.

Atgādinām, ka tikšanās ar iedzīvotājiem tiek organizētas pirms nākamā gada budžeta projekta veidošanas visā Bauskas novadā, lai dialoga veidā izrunātu iedzīvotājiem interesējošus jautājumus.

Bauskas novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa