Sociālā joma
Rūpniecības iela
Foto: Antra Bagone

Maijā, pēc divu gadu vērienīgiem pārbūves darbiem, ekspluatācijā tika nodots trešais projekta “Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā” infrastruktūras objekts Rūpniecības ielā 9, Bauskā. Jūnijā centrs ir uzsācis savu darbību.

Ēkā, kas atrodas blakus Bauskas novada Sociālajam dienestam ir izveidots Daudzfunkcionāls sociālo pakalpojumu centrs, kur klientiem tiks nodrošināti daudzveidīgi sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi. Ēkas vēsturiskajā atjaunotajā daļā tiks sniegti pakalpojumi  pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem – dienas aprūpes centrs ar 26 pakalpojuma vietām un specializētās darbnīcas ar piecām darba vietām kokapstrādes darbnīcā un piecām darba vietām šūšanas un rokdarbu darbnīcā. Jaunuzceltajā ēkas piebūvē izvietoti sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi bērniem ar funkcionāliem traucējumiem – dienas aprūpes centrs ar 12 pakalpojuma vietām, pakalpojums “Atelpas brīdis” ar četrām pakalpojuma vietām un sociālās rehabilitācijas pakalpojums, kas ietver daudzfunkciju terapiju un Montesori terapijas kabinetu. Pakalpojumus Bauskas novada iedzīvotājiem nodrošinās biedrība “Cerību spārni”, kurai pašvaldība ir deleģējusi šo pakalpojumu sniegšanu.

Rūpniec

Ceļš uz sociālo pakalpojumu centru vēsturiskajā, atjaunojamajā ēkā ir bijis ilgs un sarežģīts. Uzsākot pārbūves darbus, atklājās ēkas sliktais pamatu un sienu stāvoklis. Ēkas pamatiem bija nepieciešama sarežģīta un laikietilpīga pārbūve pa posmiem, ēkas sienām tika veikta papildus stiprināšana. Pateicoties projekta autoru SIA “JaunRīga”, būvdarbu veicēju SIA “Reaton”, būvuzraudzības SIA “Cerkazi-G” un Bauskas novada pašvaldības būvniecības speciālistu komandas darbam, ir izdevies “saglābt” un atjaunot kultūrvēsturisku ēku Bauskas vecpilsētā, dodot tai jaunu dzīvi.

mantojums

Projektā izveidotā infrastruktūra papildinās Bauskas novadā esošo sociālo pakalpojumu klāstu un nodrošinās Bauskas novada pašvaldības iedzīvotājiem kvalitatīvu un pieejamu sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu piedāvājumu.

rūpniecības 2

Klientus, kuri vēlas saņemt pakalpojumus un nav vēl sazinājušies ar sociālo dienestu, aicinām vērsties Bauskas novada sociālā dienestā pie Sociālo pakalpojumu nodaļas vadītājas Daigas Supes,  tālrunis saziņai +371 26803811.

Lai iegūtu plašāku informāciju par pakalpojumu saturu, aicinām sazināties ar biedrības “Cerību spārni” Bauskas grupu mājas un dienas aprūpes centra vadītāju Antru Straumani,  tālrunis saziņai +371  27653339.

rūp

Ēkas Rūpniecības ielā 9 atjaunošana un pārbūve, jaunas piebūves celtniecība īstenota Eiropas Savienības attīstības fonda un pašvaldības līdzfinansēta projekta “Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā” ietvaros. Atbilstoši atklāta konkursa rezultātiem objekta būvniecību veica SIA “REATON”. Būvdarbu līgumsumma ir 2  133 052,42 EUR. Darbu būvuzraudzību objektā atbilstoši iepirkuma rezultātiem nodrošināja SIA “Cerkazi-G” par kopējo līgumsummu 23 038,40 EUR. Ēkas būvprojektu izstrādāja SIA  “JaunRīga”, kuri veica arī ēkas pārbūves autoruzraudzību par kopējo līgumsummu 4525,40 EUR.

Fotogalerija: https://ej.uz/kakk