Balso arī pagastu nodaļās

Lai paplašinātu vietējās sabiedrības iespējas lemt par atbalstu līdzdalības budžeta idejām, no pirmdienas, 27. maija, balsot varēs arī 11 Bauskas novada pagastu nodaļās.

Laika periodā no 23. maija līdz 5. jūnijam ir izsludināts balsojums par Bauskas novada līdzdalības budžeta konkursa 20 projektiem.

Bauskas novadā deklarētie iedzīvotāji no 16 gadu vecuma var balsot gan mobilajā lietotnē „Bauskas novads”, gan klātienē Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros, ar darbinieka palīdzību aizpildot elektronisko anketu. Atsaucoties iedzīvotāju ierosinājumiem, pašvaldība ir noteikusi papildu balsošanas vietas šādās pagastu nodaļās:

Pagasta nodaļa

Bauskas iela 2, Bārbele, Bārbeles pag., Bauskas nov., LV-3905

Kurmenes pagasta nodaļa

“Pagastmāja”, Kurmene, Kurmenes pag., Bauskas nov., LV-5115

Lai nobalsotu klientu apkalpošanas centros un pagastu nodaļās, jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Svarīgi ievērot - katram balsotājam jāveic balsojums par trim projektiem, izvēloties:

• vienu projekta ideju Bauskas pilsētai,
  • vienu projekta ideju Iecavas pilsētai,
  • vienu projekta ideju pagastiem.

Katrā kategorijā finansējums tiks piešķirts tam projektam, kurš būs saņēmis visvairāk balsu. Šāds balsojuma veids izvēlēts, lai palielinātu iedzīvotāju ieinteresētību un tiešu līdziesaisti lēmumu pieņemšanā ne tikai par savu tuvāko teritoriju, bet arī domājot par pašvaldības kopējā budžeta izlietojumu un uzlabojumiem visa novada teritorijas kontekstā.

Pēc balsošanas noslēguma saņemtās balsis tiks pārskatītas, par derīgām atzīstot tikai tās, ko iesnieguši Bauskas novadā deklarētie iedzīvotāji no 16 gadu vecuma.

Šis ir pirmais līdzdalības budžeta projektu konkurss jaunā Bauskas novada teritorijā. Pēc konkursa īstenošanas pašvaldība izvērtēs tā norisi, no iedzīvotājiem un atbildīgajiem speciālistiem saņemtos viedokļus. Ja būs nepieciešamas izmaiņas vai papildinājumi, tos iestrādās konkursa nolikuma grozījumos nākamajam gadam.

Pateicamies ikvienam novadniekam, kurš jau ir paspējis nobalstot. Aiciniet arī savus tuviniekus, draugus un kaimiņus nepalikt malā, izvēlēties sev ērtāko balsošanas veidu un pieplusot savas balsis visnoderīgākajām attīstības idejām!