Pārrobežu projekta “Nākotnes prasmju pamats – zināšanas un kapacitāte STEAM jomā” (fit4future) ietvaros, 12. novembrī pedagogi no Bauskas Valsts ģimnāzijas, Bauskas 2.vidusskolas, Bauskas Bērnu un Jauniešu centra, Iecavas vidusskolas un Vecumnieku vidusskolas apmeklēja Daugavpils Inovāciju centru. Mācību vizīti projekta partneriem no Bauskas, Jelgavas novada, Biržu un Pakrojas rajona organizēja projekta vadošais partneris – Zemgales plānošanas reģions.
Daugavpils Inovāciju centrs ir uz kompetenču pieeju balstīta izglītojoša iestāde, kas veicina zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas (STEM) jomu zināšanu attīstību, prasmju ieguvi un karjeras izvēli STEM un uzņēmējdarbības jomā. Šeit tiek veidotas interaktīvas ekspozīcijas, nodarbības un pasākumi, kas ļauj ieraudzīt un izprast fiziku, ķīmiju, bioloģiju un citas zinātnes tā, lai apmeklētājiem dotu iespēju izprast pasaules procesus vienkāršā veidā.
Projekta dalībniekiem bija noorganizēta interaktīva nodarbība ar erudīcijas jautājumiem un praktiskiem uzdevumiem. Dienas otrajā daļā dalībniekiem tika prezentēta Daugavpils pilsētas bērnu un jauniešu centra “Jaunība” darbība: nodarbību klāsts, sadarbība ar skolēniem un viņu vecākiem, citām pilsētām un apkārtnes skolām. Dienas noslēgumā nelielu ieskatu izrādīja Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs, kur ir iespējams izpētīt daudzas 21. gadsimta tehnoloģijas: kinētiskās viktorīnas, virtuālā realitāti, izmēģināt interaktīvo velobraucienu un Xbox One konsoles, interaktīvo multimediju iekārtu jeb pārvietojamo burvju paklāju u.c. Visas šīs iespējas ir brīvi pieejamas jebkuram centra apmeklētājam bez maksas vai jebkādiem citiem ierobežojumiem.
Ilze Krieviņa no Bauskas Bērnu un jauniešu centra sacīja:
“Paldies par braucienu, esmu guvusi idejas darbam. Varēšu kolēģiem pastāstīt un bildēs parādīt Daugavpils BJC Jaunība programmas, varbūt varēsim kādu mēģināt piedāvāt Bauskas BJC. Gaidīšu nākamās aktivitātes!”
Projekta ietvaros pedagogiem tiks organizētas vēl līdzīgas apmācības un pieredzes vizītes arī pie kolēģiem Lietuvā. Projekta laikā tiks meklētas inovatīvas metodes un sadarbības rīki, lai stiprinātu izglītības speciālistu un skolēnu kapacitāti un atbalstītu labāku sadarbību STEAM jomā.
Projekta ieviešanas laiks: 01.02.2024. – 31.01.2026.
Projektu līdzfinansē: Interreg VI-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2021.-2027. gadam.
Kopējais finansējums: 303 657,80 EUR.
Līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda: 242 926,24 EUR.
Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Bauskas novada pašvaldība, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.