Lietuvas brauciens

Septembrī norisinājās Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Publiskā sektora profesionāļu kapacitātes celšana, lai uzlabotu sniegto pakalpojumu kvalitāti Šauļu un Bauskas reģionu vietējās pašvaldībās” (Quality under control) pieredzes apmaiņas brauciens pa Lietuvu.

Projekta aktivitāti vadīja Šauļu Tūrisma informācijas centrs, kas aicināja Bauskas novada pašvaldības administrācijas darbiniekus iepazīt lietuviešu kolēģu pieredzi. 10. un 11. septembrī projekta partneri apmeklēja virkni tūrisma informācijas iestāžu un vairākus interesantus tūrisma objektus.

Brauciena dalībnieki varēja izvērtēt, kas ir līdzīgais un atšķirīgais pašvaldības struktūrvienību darba organizēšanā, kādus pakalpojumus tās sniedz un kādus labos piemērus turpmāk ieviest savā darbā.

Lietuvas brauciens

Par Žemaitijas reģiona tūrisma norisēm bija iespēja uzzināt Telšos. Daudzie vides objekti pilsētā, skulptūras un košumaugi, savdabīgā lāču kolekcija tūrisma informācijas centrā ir tie pievilkšanās punkti, kuri palīdz izstāstīt vietējās vēstures stāstus, pievēršot uzmanību arī oficiālajai simbolikai. Savukārt mērķtiecīgi organizētās nacionālo ēdienu degustācijas palīdz popularizēt tautas gastronomisko mantojumu.

Klaipēdas rajona Drevernā projekta dalībnieki aizrautīgi piedalījās rekonstruktīvās vēstures izglītības programmā “Pārtika pirms 1000 gadiem”, tā paplašinot savas zināšanas par etnogrāfiju un cilvēces progresu. Gida vadītā pastaiga ar tematiskām aktivitātēm Kretingas rajona Baltu mitoloģijas parkā bija piemērs, kā attīstīt uzņēmējdarbību brīvā dabā no iepriekšējām paaudzēm mantotā meža īpašumā.

Interaktīvo tehnoloģiju pielietojumu brauciena dalībnieki redzēja Klaipēdas pils muzejā. Arī visos tūrisma informācijas centros bija iespēja izzināt dažādas mārketinga aktivitātes, apskatīt drukātos informatīvos materiālus un stendus apmeklētāju piesaistīšanai.

Relaksējoša un reizē informatīva izdevās ekskursija par Babilonijas dārziem – parkā netālu no Palangas, kur košu apstādījumu ielokā apskatāmas Eifeļa torņa, Triumfa arkas, Tadžmahāla un daudzu citu iespaidīgu celtņu miniatūras kopijas no visas pasaules.

Lietuvas brauciens

Pieredzes brauciena programma bija izveidota tā, lai rūpētos par pašvaldības darbinieku labbūtību, paaugstinātu personāla sadarbības spējas, motivāciju un kompetenci ikdienas darba gaitās, uzlabotu iekšējo komunikāciju, kvalitatīvu pakalpojumu sniegšanu publiskajā sektorā un tūrisma nozarē.

Galvenais ieguvums no brauciena Bauskas novada Tūrisma informācijas centra (TIC) komandai bija iespēja klātienē redzēt, kā strādā tūrisma informācijas iestādes Lietuvā, atzīst TIC vadītāja Inese Turkupole-Zilpure. ‘’Darbiniekiem pašiem bija iespēja redzēt, kuras ir kopīgās lietas, kuras ir atšķirīgās. Mēs ik gadu braucam līdzīgā pieredzes apmaiņā pie kolēģiem Latvijā. Braucieni ir vērtīgi, jo tā mēs arī iepazīstam kolēģus,  ja iespējams - nodibinām ciešākus kontaktus, apmaināmies ar informatīvajiem materiāliem, un tas vienmēr ir pamats kādai kopīgai aktivitātei vai projektam. Braucieni ir vērtīgi arī tāpēc, ka iepazīstam tās puses tūrisma piedāvājumu, līdz ar to mums ir pozitīvi piemēri, ko stāstīt tūrisma pakalpojumu sniedzējiem savās sapulcēs, kā arī vairāk varam ieteikt tūristiem, kuri mums prasa padomu, ko vēl apskatīt arī citās vietās Latvijā un Lietuvā.’’

Lietuvas brauciens

Projekta rezultātā kopā ar Šauļu Tūrisma informācijas centu ir jāizveido kopīgs dokuments – tūrisma informācijas centra rokasgrāmata, vadlīnijas. Pašlaik Bauskas TIC strādā pie tā, kā to veiksmīgāk izdarīt, jo Latvijā vairākas lietas ir jau sakārtotas: pastāv TIC rokasgrāmata, TIC standarts, tūrisma attīstības un mārketinga stratēģija. Mūsu valstī daudzas norises ir reglamentētas un notiek koordinēti, bet Lietuvā tā gluži nav, tāpēc zināmā mērā Bauskas TIC būs kā labais piemērs kolēģiem Šauļos, veidojot šo dokumentu.