Skolēnu autobusi

Bauskas novada pašvaldība no AS „Nordeka” iegādājusies trīs mazlietotus „Iveco” markas autobusus, kas papildinās Bauskas apvienības pārvaldes un Vecumnieku apvienības pārvaldes autoparku un tiks izmantoti pašpārvadājumiem - lielākoties skolēnu pārvadāšanai, kā arī dažādu pašvaldības iestāžu (sportistu, amatierkolektīvu u.tml.) braucieniem.

Autobusi faktiski ir jauni, tie ražoti 2023. gadā. Bauskas apvienības pārvaldei nodots autobuss ar 46 vietām, savukārt Vecumnieku apvienības pārvaldei - divi autobusi  ar 38 un 46 vietu ietilpību. Jaunos transportlīdzekļus pašvaldība iegādājusies par 659 450 eiro (ar PVN), izdevīgāko piedāvājumu noskaidrojot atklātā iepirkumu konkursā. Autobusu iegādei tērēti plānotie pašvaldības budžeta līdzekļi 54 450 eiro apmērā un 11 495 eiro no budžeta programmas „Līdzfinansējums Eiropas Savienības fondu un citiem projektiem” līdzekļiem, kā arī ilgtermiņa aizņēmums no Valsts kases 593 505 eiro

2024./2025. mācību gadā skolēnu pārvadājumus Vecumnieku apvienībā nodrošinās seši autobusi, Bauskas apvienībā - 12 autobusi. Skolēnu pārvadājumos izmantotais autoparks ir novecojis, vairāki autobusi ir vecāki par 10 gadiem, to uzturēšanai nepieciešami būtiski ieguldījumi, tāpēc ļoti svarīgi ir autoparku atjaunot. Pašvaldības mērķis ir veikt plānveidīgu, pakāpenisku skolēnu autobusu atjaunošanu, samazinot transporta ekspluatācijas izdevumus, uzlabojot transportlīdzekļu funkcionalitāti un pārvadājumu drošumu.

Lai visiem saulaina un droša vasara!