steam

Ļoti straujā tehnoloģiju attīstība un nepietiekamā izpratne par STEAM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes, māksla un matemātika) nozīmi rada aizvien vairāk izaicinājumu. Zemgales plānošanas reģions kopā ar Bauskas, Pakrojas un Biržu pašvaldībām ir izstrādājis projektu, kura mērķis ir uzlabot izpratni par STEAM, paaugstināt projekta partneru kapacitāti, kā arī uzlabot un dažādot STEAM piedāvājumu savās izglītības iestādēs. Projekta ietvaros tiks uzsākta STEAM ekosistēmas izveide, lai veicinātu skolu, pašvaldību, augstākās izglītības iestāžu, uzņēmēju un NVO sadarbību, ņemot vērā gan pašreizējās, gan nākotnes vajadzības..

Jauno mācību gadu uzsākot, projekta ietvaros, skolēniem (4.-6.klase) divās skolās tiks organizētas regulāras robotikas nodarbības visa mācību gada garumā. Projekta laikā tiks organizēta starpdisciplināra STEAM darbnīca skolēniem, audzēkņu un uzņēmēju tīklošanās pasākumi, kopīga STEAM vasaras nometne skolēniem.

Skolotājiem tiks organizētas pieredzes apmaiņas vizītes citās skolās, lai dalītos pieredzē labākajās mācīšanas metodēs, tīklošanās pasākums ''Tech Camp'' izglītības speciālistiem, apaļā galda diskusijas, lai gūtu priekšstatu par aktuālo situāciju visā projekta teritorijā, kā uzlabot STEAM priekšmetu mācīšanu.

Projekta laikā tiks meklētas inovatīvas metodes un sadarbības rīki, lai stiprinātu izglītības speciālistu un skolēnu kapacitāti un atbalstītu labāku sadarbību STEAM jomā.

Projekta ieviešanas laiks: 01.02.2024. – 31.01.2026.

Projektu līdzfinansē: Interreg VI-A Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programma 2021.-2027. gadam.

Kopējais finansējums: 303 657,80 EUR.

Līdzfinansējums no Eiropas Reģionālās attīstības fonda: 242 926,24 EUR.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Bauskas novada pašvaldība, un tā nekādos apstākļos nav uzskatāma par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.